В Ізраїлі лікарі відновили зір сліпій пацієнтці, імплантувавши в око фрагмент її власного зуба.
Рідкісна і складна операція була проведена в клініці "Бейлінсон", пише "Израиль по-русски".
Процедура складається з кількох етапів. Спочатку пацієнту видаляють здоровий зуб. З нього виготовляють пластину з отвором, куди вставляють штучну рогівку. Потім конструкція імплантується під шкіру людини на 2-4 місяці. На другому етапі проводиться імплантація комплексу в око пацієнта.
Подібні операції проводять всього в кількох клініках світу. Оскільки ізраїльські лікарі виконували це вперше, на допомогу їм прилетіли фахівці щелепно-лицевої хірургії зі Швейцарії.
"Ця операція призначена для пацієнтів, які повністю втратили зір, з важкими захворюваннями рогівки, яким не можна зробити пересадку від донора. Досі у ізраїльських пацієнтів не було навіть надії, однак тепер ми можемо це робити. Це дуже довгий, складний і небезпечний процес, але в більшості випадків результати приголомшливі. Ми повернули Ципі Балілі зір, і це варто всіх витрачених на навчання годин, ретельної підготовки, часу", - поділився офтальмолог Ейтан Лівні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун відмінить атестацію українських лікарів
Лікарі імплантували "зубну рогівку" в область під повікою, щоб організм побудував нові кровоносні судини, які живитимуть її кров'ю. Перевага використання зубної тканини полягає в тому, що організм не ідентифікує "зубну рогівку" як чужорідне тіло, і відторгнення не відбувається.
Через три місяці медики витягли "зубну рогівку" разом із судинами зі щоки жінки, очистили пошкоджене око, видаливши з нього деякі внутрішньоочні структури, і пересадили отриману конструкцію в очну ямку. Незабаром пацієнтка почала бачити.
Американські вчені з університету Темпл розробили новий метод лікування ракових пухлин. Створили комбінований препарат для накопичення мутацій у злоякісних клітинах, які самознищуються.
Коментарі