Після коронавірусу мало не в половини людей виникає безсоння. Це один із побічних ефектів, який викликає хронічну втому. Порушується робота мозку. Йому важко концентруватися на простих завданнях.
Не треба ігнорувати змін, адже це провокує емоційне вигорання.
Про це розповів Gazeta.ua Максим Іванюк, столичний невропатолог.
"Ковідне безсоння виснажує. Будь-яка інфекція викликає інтоксикацію, що впливає на мозок та нервову систему. Люди звикли приймати таблетку снодійного і чекати, що допоможе. Краще випити за годину до сну склянку натурального вишневого соку", - розповів лікар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підбадьоритися: 6 способів впоратися з сонливістю
У цьому напої є рослинний мелатонін, що відповідає за регулювання сну.
Допоможе й ромашковий чай із кількома гілками лаванди. М'ятний та мелісовий знімають нервову напругу і нормалізують сон. Їх краще випити у другій половині дня.
9 тисяч років тому льон цінували більше золота. "Він і одягне, і нагодує ", - так говорили про нього наші предки. Зі стебла робили тканину, а з насіння - олію. Вона була і їжею, і ліками. Так званими" золотими краплями "лікували серце, запори, печію та інші хвороби . Стародавні єгиптяни широко використовували лляне масло в косметології, щоб зберегти красу і молодість шкіри. А сьогодні ми вже точно знаємо, за рахунок яких компонентів воно корисне. Про це розповідає дієтолог Світлана Фус.
Коментарі