У регіонах можуть спеціально занижувати показники захворюваності, щоб уникнути тотального карантину.
Таку думку підтвердив медичний директор сервісу Docradar, міністр охорони здоров'я 2014 року Олег Мусій.
"Цьому є докази. 27 березня Рівненська, Черкаська і Чернігівська області потрапили в червону зону. Загалом їх стало 13, і це означало, що в країні потрібно запроваджувати локдаун. За пів дня ці регіони прибрали. А потім Чернігівщину повторно додали. Це маніпуляції МОЗу та Кабміну. Такі дії призведуть до того, що українці швидше перехворіють на коронавірус і більша кількість за короткий час помре. Судячи з динаміки захворювання і заповненості лікарень, жорсткіший карантин необхідний. Але влада чомусь вважає, що зможе обійти це. Сумно констатувати, але виходить якісь політичні речі та рейтинги дорожчі, ніж людські життя".
Запровадження жорсткішого карантину означатиме, що українцям мають компенсувати простій роботи.
"Інакше, то буде абсолютним невіглаством і неадекватністю з боку центральної влади. А Кабмін давати грошей не хоче. З цієї ж причини усю відповідальність за карантинні обмеження перекладають на регіональну владу", - сказав Мусій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Другий день поспіль в Україні рекорд смертності від коронавірусу
Спад 3-ї хвилі можливий після Великодня, 2 травня.
"Ще відчутніше хвороба ослабне до осені. До того часу більшість перехворіє, з'явиться колективний імунітет. Вакцинація слабка, тому не допоможе його здобути. Відповідно важливо якнайшвидше щепити ризиковані категорії населення. Здорові молоді люди коронавірус зазвичай переносять легше, рідко мають ускладнення", - додав експерт.
Більшість громадян України підтримують запровадження жорстких карантинних заходів через поширення пандемії коронавірусу. На це погоджуються 63% українців, якщо захворюваність суттєво зростатиме. Хоча на початку березня жорсткі заходи підтримували менше громадян - 56%.
Коментарі