Люди з проблемами зору бачать світ по-різному в залежності від пошкодження очей, які мають. Зокрема, катаракта створює розпливчасту картинку, глаукома надмірну чутливість до світла, а ретинопатія змушує бачити темні плями. Про це розповідає Dailymail.
Симулятор, який демонструє картинку, яку бачать люди з хворобами на вулиці створили фахівці громадської організації See Now.
"Симулятор допомагає привернути увагу до людей з проблемами зору. Люди, які мають добрі очі, можуть подивитися інакше на світ, який їх оточує", - каже Джеф Тод, віце-президент організації Prevent Blindess (Запобігти сліпоті).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катаракта і глаукома — найпоширеніші причини сліпоти
Люди з катарактою бачать світ з розмитими гранями, бо кришталики їхніх очей або одного ока затьмарений. Така недуга може настати, якщо каламутним є центр кришталика, а людина повільно втрачає зір, стає близорукою, коли помутніння відбувається в речовині кришталика і при цьому хворий змушений сильно напружувати очі, щоб побачити картинку, третя причина - помутніння відбувається на тильній стороні кришталика і дуже сильно погіршується зір, притаманна для старих людей.
Хворі на глаукому бачать багато яскравого світла навколо, а темні об'єкти видаються їм значно темнішими. Це стається через ураження зорового нерва. Глаукома буває закритокутова - коли всередині ока накопичується рідина та відкритокутова - коли відбувається порушення кровообігу всередині ока.
Натомість люди, які потерпають від ретинопатії, бачать плями через пошкодження кровоносних судин біля задньої сітківки ока. Часто така втрата зору трапляється через цукровий діабет.
Коментарі