Фізична активність у літньому віці покращує опорно-рухову, серцеву системи, підвищує імунітет та нормалізує сон. Проте перед початком занять важливо дізнатися в лікаря про оптимальну тривалість певного тренування та про його безпечність. Наприклад, людина з когнітивними розладами може заблукати під час пробіжки, а той, хто пережив оперативне втручання в області голови, не повинен перехилятися головою донизу.
Перед початком тренування обов'язково провести розминку. Під час фізичної активності - контролювати свій стан. Якщо самопочуття погіршується - одразу припинити навантаження, пише портал "Нealthystyle".
Зарядка вранці. Вона має складатися з таких вправ, щоб "розбудити" всі суглоби. Нахили та оберти можна застосовувати до основних точок - шиї, плечей, ліктів, пальців рук, спини, колін, стоп.
Плавання. У воді суглоби не навантажуються, а от м'язи преса, спини, кінцівок - працюють. Тому басейн є безпечним навіть для тих, хто має проблеми з руховим апаратом. Крім того, прохолодна вода сприятиме кращому кровобігу та закалюванню організма.
Йога. Літні люди, що практикують йогу, кажуть про зменшення болю у суглобах та зниження тиску. Статичні вправи допомагають підтримати тонус м'язів та роботу суглобів. Єдина засторога - складні асани виконувати тільки під наглядом досвідченого тренера, оскільки з віком підвищується загроза травматизму.
Скандинавська ходьба. Це подолання певних відстаней зі спеціальними палицями. Завдяки такому атрибуту людина більш стійка під час руху, а коліна та стегна менше напружуються. Не можна займатися таким різновидом активності лише під час ожеледі.
Настільний теніс. На таких заняттях навантаження рівномірно розподіляється по тілу. Тренування покращують координацію і зір, оскільки необхідно постійно слідкувати за м'ячем. При цьому руховий апарат постійно задіяний, а значить, зміцнюється.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсіонер побив світовий рекорд зі стрибків у висоту
Ходьба на лижах. Може стати альтернативою скандинавській ходьбі. Крім того, тривале перебування на морозному повітрі покращує сон.
Шахи. Тренування мозку є не менш важливим, ніж тонус тіла. Гра у шахи активує обидві півкулі мозку - ліва відповідає за побудову власних ходів, права - за дії суперника. Також гра розвиває довготривалу пам'ять.
Учені з Австралії з'ясували, що важливо не те, як часто люди займаються спортом, а сам його вид. Серед фаворитів опинились бадмінтон, теніс і сквош (гра в теніс зі стінкою). Вони зменшують ймовірність передчасної смерті від проблем з серцем і судинами на 56%. На другій позиції у рейтингу опинились плавання та аеробіка. Вони знижують ймовірність серцевих хвороб на 36-41%. На третьому місці - велоспорт. Його показник - 15%.
Коментарі