Як ми знаємо, здоров'я - це не тільки відсутність хвороб. Це ще і відчуття комфорту - фізичного, морального, психологічного.
Що нам дозволяє відчувати цей комфорт? Для Gazeta.ua роз'яснює відома дієтолог-гастроентеролог Галина Незговорова.
"На 20% цей комфорт забезпечує навколишнє середовище, генетика. Медична допомога - на приблизно 15%. І, зауважте, 50% становить наш спосіб життя! Зараз, в середньому, людина живе близько 80 років. Це показник не по кожній окремій країні, а усереднена цифра по різних країнах світу. Всі ми прагнемо до довголіття - якомога повноцінніше зберігати відчуття радості життя, і це природно", - говорить лікар.
Які ж найголовніші фактори ризику для здоров'я? Можна сподіватися на хорошу спадковість, але в основному все залежить від того, як сама людина про себе дбає.
"Перше і головне, що шкодить - це стреси. Друге - це харчування, спосіб життя. Також - наявність шкідливих звичок, обтяжена спадковість. Але зараз вже абсолютно точно доведено, що розвиток більшості хвороб можна і потрібно зупиняти! А саме - правильним способом життя і правильним харчуванням", - додає Галина Незговорова.
За її словами, ще один важливий фактор, про який ми часто забуваємо - це порушення біологічних ритмів.
"Ми - люди, які живуть з певними циклами. Як і у чоловіків, так і у жінок, період сну повинен бути не менше 7 годин. Головна проблема сучасної людини - це і те, що ми оточені просто-таки величезною кількістю стресових факторів: від телебачення і до громадського транспорту. Кожен, так чи інакше, стикається з негараздами на роботі, в сім'ї. Все це призводить до емоційного виснаження і розвитку хронічної втоми. Незадоволення своїм соціальним становищем, відсутність адекватного фізичного навантаження і харчування - головні складові проблем зі здоров'ям", - говорить доктор.
За словами Незговорової, щоб залишатися здоровим, потрібно оточити себе людьми, які не мають стресового тиску, максимально різноманітно і регулярно харчуватися, висипатися.
"Нерегулярний прийом їжі дуже шкодить. Ми їмо, коли у нас виходить, а не коли організм вимагає їжі. Час прийому їжі у кожного різний. Мені часто задають питання -" чи потрібно обов'язково снідати? ". Але це залежить від годин роботи, розкладу. Якщо у людини нічна зміна, і вона прокидається й не хоче їсти відразу - звичайно, тоді не треба. Тому прийом їжі - абсолютно індивідуальний. Головне, щоб був регулярний", - підбила підсумок лікар.
Коментарі