Допоміжні Т-клітини має імунна система деяких людей, які ніколи не хворіли на Covid-19.
Ці клітини здатні розпізнавати та реагувати на небезпечний вірус, таких висновків дійшли вчені в новому дослідженні, передає Cell.
На думку дослідників, причиною цього є так звана перехресна реакція: коли Т-клітини-помічники розвиваються у відповідь на інший вірус, вони реагують на схожий, але раніше не відомий патоген. У цьому випадку Т-клітини можуть залишитися після попереднього контакту людини з іншим видом коронавірусу — ймовірно, одним із чотирьох, що спричиняють застуду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцина від коронавірусу не гарантує постійного захисту - головний інфекціоніст США
Науковці вважають, що саме ці клітини "можуть допомогти генерувати швидшу і сильнішу імунну відповідь".
Серед груп пацієнтів, інфікованих коронавірусом, яких досліджували, тільки у двох були важкі випадки; інші 90% мали легку або помірну форму інфекції.
Паралельно існує думка, що поки що зарано робити висновки, що перехресна реакція відіграє якусь роль у тому, який саме перебіг в організмі людини коронавірусної хвороби. Адже вже за кілька місяців дані можуть бути неактуальними через швидку мутацію вірусу.
Автори дослідження зауважують, що "імунна система пов'язана з подією. Якщо це сильна подія, у вас буде сильна пам'ять".
Станом на ранок 4 червня, загальна кількість померлих від коронавірусу у світі складає 385 873 особи. При цьому одужали 2 804 982 людини. Всього у світі інфіковано 6 430 705 осіб, вказує Центр системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джонса Гопкінса (США).
Коментарі