Влітку так багато вітамінів, що гріх не дати посмакувати їх малюкові. Та часто батьки бояться це робити через страх отримати діатез. Усі його бояться, але мало хто знає, що це не хвороба, а схильність дитини до деяких хвороб. Діатез не можна вилікувати - схильності не лікуються. Але завдяки дзвіночку у вигляді червоних щічок можна запідозрити, що щось не так і вилікувати конкретне захворювання.
З 1000 дітей 30 мають діатез у перші два роки життя. 25 з них його переростають.
Перші прояви діатезу з'являються в дітей до 6 місяців. Найчастіше він виникає через передану від батьків схильність до алергії.
"Алергени потрапляють в організм через їжу, дотик і дихання. Якщо з ними не можуть упоратися печінка, нирки й кишечник — виникає висип, — пояснює столичний педіатр Ілля Мокліч. — Діатез у дитини може бути не тільки через апельсини чи полуницю. Часто виникає через погано сполосканий одяг. Мама пере дитячі речі господарським милом, а свій — звичайним порошком. Малюки ж постійно висять на матері і його торкаються".
Висипання можуть мати вигляд заповнених рідиною прищиків. Не чешуться, а болять. Вони небезпечніші тим, що через ранки і тріщинки в організм проникають інфекції.
Читайте також: Йдіть до лікарів і вакцинуйте своїх дітей - Супрун
Що робити з висипаннями:
Шкіру з висипами змащують маззю, що усуває попрілість і свербіж.
Призначають ліки проти алергії, для зміцнення стінок кровоносних судин і підвищення згортання крові.
Діти дотримуються дієти. Не їдять продуктів, що провокують висипання.
Треба гуляти і провітрювати що дві години кімнату. Легені мають працювати на повну, щоб фільтрувати алергени.
До школи в дітей діатез минає. Краще працюють печінка й кишечник, зміцнюється імунітет.
Коментарі