субота, 10 вересня 2022 02:20

COVID-19 і самогубства - вчені шукають зв'язок

COVID-19 і самогубства - вчені шукають зв'язок
Вчені у Сполучених Штатах Америки почали досліджувати зв'язок затяжного захворювання на коронавірус із суїцидальними думками. Фото: gettyimages.com

Вчені у Сполучених Штатах Америки почали досліджувати зв'язок затяжного захворювання на коронавірус із суїцидальними думками.

До цього науковців підштовхнуло збільшення кількості випадків депресії й суїцидальних настроїв у людей із тривалим COVID-19, повідомляє Reuters.

56-річний Скотт Тейлор із Даласа так і не відійшов від COVID-19. Хворобу чоловік підхопив навесні 2020 року. Так і не одужавши за 18 місяців, він покінчив із собою.

"Ніхто не дбає. Ніхто не хоче витрачати час, щоб вислухати. Я ледве можу прати без повного виснаження, болю, втоми. Світ обертається запамороченням, нудота, блювота, діарея. Здається, я говорю щось і не маю уявлення про те, що говорю", – писав Тейлор в останньому листі другові.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, тривалий COVID – це складний медичний стан, який важко діагностувати, оскільки він має понад 200 симптомів. Деякі з яких можуть нагадувати інші захворювання, від виснаження та когнітивних розладів до болю, лихоманки та прискореного серцебиття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Схвалили першу в світі інгаляційну Covid-вакцину

Достовірних даних щодо частоти самогубств серед постраждалих нині немає. Декілька вчених, в тому числі з Національного інституту охорони здоров'я США, починають вивчати потенційний зв'язок хвороби із суїцидальними настроями.

"Я впевнений, що тривалий COVID пов'язаний із суїцидальними думками, спробами самогубства, планами самогубства та ризиком смерті від самогубства. У нас просто немає епідеміологічних даних", – говорить психіатр системи охорони здоров'я Маунт-Сінай у Нью-Йорку Лео Шер.

Серед ключових питань, які зараз вивчають дослідники: чи потенційно підвищується ризик самогубства серед пацієнтів через те, що вірус змінює біологію мозку. Або ж втрата здатності функціонувати, як колись, штовхає людей на межу.

За словами лікарів, больові розлади в цілому є дуже сильним провісником самогубства. Як і запалення в мозку, яке кілька досліджень пов'язують із тривалим COVID.

Аналіз, проведений компанією Truveta, що займається медичною інформацією, показав, що пацієнти з тривалим COVID майже вдвічі частіше отримують рецепт антидепресантів.

Хоча багато хворих на COVID-19 з часом одужують, близько 15% все ще відчувають симптоми через 12 місяців, за даними Інституту показників і оцінки здоров'я Університету Вашингтона. Немає перевіреного лікування, і виснажливі симптоми можуть зробити хворих непрацездатними.

Наслідки тривалого перебігу COVID-19, потенційно пов'язаного з підвищеним ризиком психічних захворювань і самогубств, є серйозними. За оцінками Управління звітності уряду США в березні, лише в Америці цей стан вразив до 23 мільйонів людей. Протягом перших двох років пандемії в усьому світі у майже 150 мільйонів людей був тривалий COVID.

У багатьох країнах, що розвиваються, відсутність нагляду за тривалим COVID-19 робить картину ще туманнішою, сказав професор психіатрії з Університету Ага Хана в Пакистані Мурад Хан. Він входить до міжнародної групи експертів, які досліджують ризик самогубства, пов'язаний із COVID-19.

Група захисту пацієнтів, які довго хворіли на COVID, Survivor Corps провела опитування серед своїх членів. 44% із майже 200 респондентів сказали, що вони думали про самогубство. А представниця групи підтримки Long COVID Body Politic Лорен Ніколс розповіла, що їй відомо про понад 50 людей із тривалим COVID, які покінчили з собою.

В Україні констатують зростання кількості випадків захворювання на коронавірус. Недугу діагностують як у дітей, так і в дорослих.

У Китаї повністю закрили на карантин місто Ченду, де проживає 21 млн жителів. Таким чином влада КНР намагається стримати спалах коронавірусу у західному регіоні країни.

Цьогоріч від ускладнень після коронавірусної інфекції у світі вже померли понад 1 млн людей. А відтоді, як вірус уперше виявили в Китаї наприкінці 2019 року, кількість смертей сягнула 6,45 млн.

Зараз ви читаєте новину «COVID-19 і самогубства - вчені шукають зв'язок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути