Канцлерка Німеччини Анґела Меркель заявила, що вакцини проти коронавірусу можуть знадобитися на довгі роки. Адже є ймовірність, що щороку під новий штамп вірусу доведеться змінювати вакцину.
Про це розповідає Юрій Ганиченко, старший дослідник департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки.
"Ми посилаємося на дані від наукових досліджень міжнародних організацій. Одне з таких провела ВООЗ. Попередні результати досліджень показують, що схвалена вакцина у світі діє і до мутованого коронавірусу. Тому поки що немає загрози, що вона не діятиме на всі штами. Вони швидше поширюються, але немає підтверджень, що в них змінюється складність перебігу захворюваності", - пояснює фахівець.
Із середини лютого в Україні запускають вакцинацію від коронавірусу. Вона проходитиме в набагато більших масштабах, ніж будь-яке щеплення досі. Країна веде перемовини про поставки вакцини. У цьому використовували досвід вакцинації від грипу та інших країн-сусідів.
Поки що все організовано на концептуальному рівні. Починаючи від створення дорожньої карти й закінчуючи логістикою. Питання в тому, чи цього достатньо, щоб перерозподілити препарат на місцях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смертність зростає: нові дані по коронавірусу в Україні
Про ситуацію з захворюваністю на коронавірус можна судити не за кількістю діагностованих людей, а реально хворих. Точний показник того, що відбувається в Україні - кількість госпіталізованих людей. Вона стабільна з листопаду, таке собі плато. Падає в Україні не кількість хворих, а виявлених випадків. Це не свідчить про спад епідемії. Ситуація складна, бо є ще стабільно велика кількість хворих з важким перебігом. Зайнятість ліжок у відділеннях становить 30% уже 3-й тиждень, у реанімації - 40%.
Люди, які вже перехворіли на Covid-19, частіше скаржаться на слабкість, головний біль, високу температуру та болі в кінцівках навіть після 1-ї дози Covid-вакцини.
У колишніх пацієнтів також спостерігаються й вищі рівні антитіл. Тому вчені допускають, що особам, які перенесли інфекцію, вистачить одноразового щеплення.
Коментарі