пʼятниця, 24 лютого 2017 18:07

Хворих на туберкульоз лікуватимуть за межами диспансерів - МОЗ

Хворих на туберкульоз лікуватимуть за межами диспансерів - МОЗ
Фото: epidemiolog

Хворих на туберкульоз з нескладним перебігом хвороби будуть замість диспансерів переводити на амбулаторне лікування, а гроші, які зекономлять, передадуть на навчання медиків. Про це повідомила Наталя Півень, в.о. начальника Управління громадського здоров'я МОЗ України.

Переведення більшої частини хворих на туберкульоз на амбулаторне лікування закладено в Концепцію розвитку системи охорони здоров'я на 2017-2021 роки.

"Діючі стандарти вимагають, щоб пацієнт 70 днів знаходився на госпіталізації. Це 70% хворих на туберкульоз... Основні витрати, які йдуть на обслуговування такого пацієнта йдуть на утримання лікарні та зарплату лікарям. Це 60% всіх видатків. 14% - на харчування пацієнтів, і його знову ж таки недостатньо. Тепер основною задачею МОЗ є перехід на амбулаторне лікування. Зекономлені ресурси ми реінвестуємо у підтримку первинної медичної ланки, навчання фахівців. Сімейний лікар, медичний персонал, наші медсестри також мають бути підготовлені до того, щоб приймати таких пацієнтів на обслуговування", - сказала Наталя Півень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під кабінетами щеплень від туберкульозу черги - імунолог

У разі переходу на нову систему лікування, хворі на туберкульоз будуть отримувати допомогу в сімейних амбулаторіях та прийматимуть ліки вдома. Пацієнти з так званою "відкритою формою" туберкульозу будуть перші дні перебувати у стаціонарі, а коли лікарі визначать, що вони уже не є потенційною загрозою для оточуючих, та не заражають інших, зможуть іти додому та отримувати амбулаторний нагляд.

Зараз ви читаєте новину «Хворих на туберкульоз лікуватимуть за межами диспансерів - МОЗ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути