PR-агентство Fazze зі зв'язками з Росією запропонувало блогерам за гроші поширити неправду про те, що вакцина Pfizer/BioNTech є причиною "сотень смертей".
Fazze назвалася "маркетинговою платформою з впливу, з'єднує блогерів та рекламодавців". Стверджувала, що базується на 5 Percy Street в Лондоні, але не зареєстрована там, передає The Guardian.
Згідно з LinkedIn, керівництво Fazze приїхало з Москви і працювало в агентстві, яке заснував російський підприємець. У вівторок Fazze закрила свій веб-сайт і профіль в Instagram.
Минулого ж тижня агентство сконтактувало з кількома французькими YouTube-блогерами, що займаються питаннями охорони здоров'я та науки. Попросило їх поганою англійською "пояснити, що рівень смертності серед вакцинованих Pfizer майже в три рази вищий, ніж серед вакцинованих AstraZeneca". Додатково мали опублікувати посилання на звіти в Le Monde, Reddit і Ethical Hacker про нібито витік інформації, яка це підтверджує. Проте стаття в Le Monde не містить ніяких показників смертності. Сторінки на двох інших сайтах видалені.
Крім того, блогерів попросили сказати, що "основні засоби масової інформації ігнорують цю тему", і запитати: "Чому деякі уряди активно купують вакцину Pfizer, яка є небезпечною для здоров'я людей?". Хотіли, щоб "поводилися так, як ніби мають інтерес до цієї теми і переконали підписників, що то саме їхня незалежна думка".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна купила партію вакцини Pfizer
Скріншоти листів від компанії опублікував в Twitter Лео Грассі, популярний французький науковий YouTube-блогер з майже 1,2 млн підписників. Грассі сказав, що у кампанії був колосальний бюджет, але агентство відмовилося назвати свого клієнта. Показав листи і німецький блогер з 1,5 млн підписників Мірко Дротчман.
Французькі ЗМІ вказали на схожість між повідомленням Fazze і офіційним аккаунтом в Twitter російського "Спутник V". Там неодноразово заявляли, що дані реального світу показують, що вони безпечніші і ефективніші, ніж вакцини мРНК (тобто такі як Pfizer або Moderna).
Більшість росіян (62%) не довіряє російській вакцині "Спутник V" і проти того, щоб робити нею щеплення. Кількість росіян, яка підтримує вітчизняну вакцину, постійно зменшується. У серпні 2020 року вакцині "Спутник V" довіряли приблизно 38% респондентів, зараз 26%. Найбільш популярна російська вакцина поміж росіян старшого віку, а найменш - серед молоді.
Коментарі