Люди з різним біологічним циклом геть інакше реагують на вимоги начальства викладатися на повну у ранкові та пообідні години.
Про особливості та переваги тих і інших пише news.liga.net. Коментує Катерина Мащенко, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна.
Сови: складають 33% населення Землі. Серед них Чарльз Дарвін, Уінстон Черчиль, Марсель Пруст, Том Лехман. Їм часто незручно працювати з самого ранку, коли графік роботи підлаштований під жайворонків. Якщо людині з біоритмом сови дати відповідальні завдання на початку дня, вона їх або завалить, або виконає з настільки великими зусиллями, що буде потребувати потім багато часу на відновлення. Найкращі ідеї до цих людей приходять ближче до обіду, а то і під вечір. Тому якщо на ранок заплановано робочу нараду, краще дати такій людині завдання і дозволити принести наступного дня відповідь.
Жайворонки: складають 16% населення Землі. Серед них Маргарет Тетчер, Джордж Буш, Наполеон Бонапарт, Ернест Хемингуей, Анна Вінтур. Їх не можна ставити у нічні зміни. Бо рівень травматизму на виробництві збільшується у рази. Під ранок ці люди почувають себе вкрай виснаженими. Тому в різних країнах світу працедавці, які набирають на роботу в нічному режимі, заздалегідь тестують своїх потенційних робітників та перевіряють біоритми. Під час роботи у традиційному графіку з 8,9 години до 17,18 жайворонок навряд чи буде генерувати ідеї у другій половині дня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 правил, які допоможуть все встигати
Також є чимало людей, які легко адаптуються до різних графіків. Однак жінки мають меншу здатність призвичаюватись до такого роду змін.
Біоритми людини закладаються у момент зачаття у ДНК людини. Вони починають працювати з часу народження та діють на рівні клітин. Відомо також, що обов'язковим пунктом в анкеті військового в Ізраїлі є описання біоритму службовця.
Коментарі