Четвер, 23 березня 2017 10:56

Як з епілепсією жити звичайним життям

Як з епілепсією жити звичайним життям
Як зменшити кількість приступів епілепсії Фото: lifehacker.ru

26 березня відзначають День хворих на епілепсію. Він з'явився в 2008 році завдяки дев'ятирічній Меган Кессіді, яка відкрито розповіла, як над нею знущаються оточуючі люди. Цією заявою вона хотіла сказати всьому світу, що люди з діагнозом "епілепсія" не відрізняються від інших. Її ініціативу підтримали у всьому світі.

З того часу, щорічно проводяться акції, щоб допомогти хворим на епілепсію та розповісти людям про цю хворобу.

Епілепсія - це діагноз, а не вирок. З нею можна жити нормальним життя. Головне - вчасно її діагностувати та точно дотримуватися графіку прийому препаратів. Про це розповів Іван Коваль, лікар-координатор Міжнародного центру підтримки пацієнтів.

"Епілепсією неможливо заразитися. Вона не передається від людини до людини. Пари з подібним діагнозом можуть мати здорових дітей. Для цього їм потрібні консультації невролога, гінеколога та інших фахівців. Протиепілептичні препарати впливають на репродуктивні функції. Тому при плануванні вагітності лікар повинен буде скорегувати дозування препарату", - каже Іван Коваль.

Хворіють на епілепсію і дорослі, і діти. Напади виникають раптово. Якщо хвороба вроджена, то проявляється в дитячому віці.

У дорослих напади зазвичай пов'язані із захворюваннями мозку або нервової системи. Спровокувати їх появу можуть черепно-мозкові травми, важкі інфекційні захворювання (наприклад, менінгіт), кісти, пухлини мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому найбільше шкодить переведення годинників на літній час

Як з епілепсією може вести повноцінне життя:

1. Знайдіть спеціаліста, який вам допоможе.

Епілептолог не має дивитися на вас і не знати, що робити. Він має провести діагностику і призначити спеціально ваше лікування. Тоді хвороба стане контрольована.

2. Необхідно вести щоденник епілепсії.

Там потрібно записувати коли стався напад, чим він був викликаний та як він себе проявив перед початком.

Щоденник допоможе у боротьбі із втратою пам'яті, яка часто буває у людей з епілепсією.

3. Будьте організовані.

Потрібно дотримуватися режиму дня. Він зведе до мінімуму кількість нападів.

4. Розкажіть близьким про хворобу.

Вони мають знати як вона проявляється і як вони можуть вам допомогти під час нападу.

Зараз ви читаєте новину «Як з епілепсією жити звичайним життям». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода