Ексклюзиви
Четвер, 28 жовтня 2021 01:33

Як вчити музиці особливих дітей: в Україні видали безкоштовний онлайн-посібник
2

Завдяки безкоштовному посібнику вчителі дізнаються, як працювати з особливими дітьми і як розвивати їх за допомогою музики
Фото: надала Оксана Мартинкова
Завдяки безкоштовному посібнику вчителі дізнаються, як працювати з особливими дітьми і як розвивати їх за допомогою музики

Вперше в Україні розробили педагогічні рекомендації для знайомства з музикою дітей з особливостями інтелектуального розвитку, зокрема синдромом Дауна.

Методики, запропоновані у посібнику, можна використовувати на уроках музики у школах, на позакласних заняттях та для родинного дозвілля вдома. Рекомендації розміщено у відкритому доступі.

Це одна з ініціатив кампанії "Музика – важлива. Музика – можлива", спрямованої на інформування суспільства щодо можливостей та здібностей таких дітей, яка реалізується ВБО "Даун Синдром" за підтримки Українського культурного фонду.

"Наша мета не тільки розповісти широкому загалу про музикування дітей з синдромом Дауна, а й зацікавити музичних педагогів різних освітніх установ у тому, щоб вони не боялись братися навчати таких дітей музиці. Проблема з неготовністю педагогів навчати музиці дітей з інвалідністю часто зав'язана на елементарному нерозумінні можливостей", – пояснюють в "Даун Синдром".

Методики, запропоновані у посібнику, будуть цікаві практично будь-якій дитині, оскільки вони були напрацьовані під час роботи експериментального музичного онлайн-гуртка для дітей з синдромом Дауна та їхніх сиблінгів (рідних братів та сестер). Під час реалізації проєкту заняття постійно адаптовувалися музичними педагогами під культурний запит та потреби учасників.

Рекомендації підготувала музичний педагог ВБО "Даун Синдром" Валерія Бровко-Дивіна. Консультантами під час написання посібника були психолог Юлія Головата та корекційний педагог Ольга Лісненко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою має бути школа, аби діти любили вчитися?

Буклет в електронному форматі розмістили у відкритому доступі у жовтні, адже це – Всесвітній місяць поінформованості про синдром Дауна.

Дитячий словниковий запас розвивається повільніше, якщо довго користуватися ґаджетами.

Зазвичай дитина в 1,5 року знає 5-20 слів, а 2 роки - 40-50 слів, з'ясували науковці університетської лікарні міста Тампере у Фінляндії.

Але що більше часу дитина проводила біля екранів ґаджетів, то повільніше розвивався її словниковий запас.

Зараз ви читаєте новину «Як вчити музиці особливих дітей: в Україні видали безкоштовний онлайн-посібник». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 564
Голосування Чи посадять Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді?
  • Так, давно пора
  • Ні, це політичне переслідування
  • Мені байдуже
Переглянути