Ексклюзиви
субота, 27 січня 2018 05:28

Як швидко заснути, коли мучить безсоння

Як швидко заснути, коли мучить безсоння
Психологи радять переключити думки на інший об'єкт. Фото unian

Американські психологи назвали кілька способів швидко заснути, коли турбують тривожні думки. Особливо варто заспокоїтись за 10 хвилин перед сном.

"Дуже часто люди скаржаться, що фізично вони втомилися, але не можуть заснути через переживання і настирливі думки. Існують кілька технік, які допомагають впоратися із занепокоєнням і міцно заснути. Від зміни незручного одягу чи прослуховування спокійної музики", - говорить Джеймс Фіндлі, американський психолог, фахівець із проблем сну, повідомляє Health.

1. Складіть список справ. Якщо перед сном вас непокоять тривожні, негативні думки, перетворіть їх на позитивні. Складіть список корисних справ на наступний день, це можуть бути приємні поїздки або добрі вчинки. Записування завдань допомагає очистити розум і налаштуватися на продуктивний новий день.

2. Встаньте з ліжка. Якщо ви довгий час ворочаєтеся в ліжку і не можете заснути, краще встати і сконцентруватись на чомусь іншому. Психологи стверджують, що часті тривалі спроби заснути тренують мозок таким чином, що він починає пов'язувати ліжко у вашій спальні з безсонням. Якщо протягом 20-30 хвилин вам не вдається заснути, встаньте і почитайте чи послухайте спокійну музику.

3. Почитайте книгу. Це повинна бути паперова книга, оскільки екрани гаджетів можуть ще сильніше порушити сон. Коли ви відволікаєтеся від того, що вас турбує, ви швидше засинаєте. Головне - не обрати занадто цікаву книгу, від якої теж буде складно відірватися.

4. Послухайте аудіокнигу. Аудіокнига діє так само, як книга, відволікає від важких думок і заспокоює. Після прослуховування ви можете спокійно заснути.

5. Увімкніть заспокійливі звуки. Ви можете створити для себе звукове середовище, сприятливе для сну. Одних людей заспокоює шум океану, інших - спів птахів або звуки вечірнього лісу.

6. Зосередьтеся на своєму диханні. Глибоке і повільне дихання здатне уповільнити серцевий ритм і зняти нервову напругу.

7. Помедитуйте. Медитація дозволяє знайти душевний баланс і заспокоїтися. Медитувати можна не тільки безпосередньо перед сном, але і протягом дня. Якщо ви не знаєте, як краще медитувати, можете використовувати спеціальні додатки або відеоролики YouTube, де детально показані техніки медитації.

8. Скачайте додаток для сну. У сучасному світі існують корисні додатки на смартфон, що допомагають швидше заснути. Такі додатки містять спеціально підібрані звуки і шуми, які допомагають мозку розслабитися і заснути.

9. Посмакуйте легкою їжею. Легка вуглеводна закуска допоможе заснути. Це можуть бути хлібці чи попкорн, фрукти чи фреш.

Якщо ж жоден вид не допомагає заснути, то варто звернуться до лікаря. Порушення сну може бути ознакою більш серйозного захворювання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 хвороб, які лікуються сексом.

Люди сплять краще, коли постільна білизна білого кольору. Вчені виявили, перед смертю людина майже не відчуває болю. Людину скоріше турбує безсоння, втома, проблеми з легенями. Симптоми стають слабшими до моменту смерті.

Зараз ви читаєте новину «Як швидко заснути, коли мучить безсоння». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути