
Виховання дітей не обходиться без покарання. В когось вони словесні, а в когось фізичні. Люди самі вибирають модель поведінки, яка підходить їм та їхнім дітям. Що спонукає батьків до фізичного покараня розповіла Оксана Сафронова, психолог і консультант телефону довіри "Парасолька від насильства".
"Фізичне покарання — це не виховання, а насильство. Для дитини це травма. Найчастіше батьки б'ють дітей через "синдром Тараса Бульби" — я тебе породив, я тебе й вб'ю. Розглядають дитину, як власність. Їх розпалює, що та не може дати здачі. Насильство є проявом влади.
Часто насильство в родині передається з покоління в покоління.
Мовляв, мене били, і я виріс нормальною людиною. То і я битиму дітей. Навіть якщо дитина поводиться добре, її б'ють для профілактики. Якби батьки знали справжні наслідки таких покарань, вони замислилися б, чи правильно роблять. Дитя думає, воно зайве в цьому світі. Перестає навчатися. Знижується імунітет, чіпляються всі болячки.
Насильство буває фізичне, психологічне, економічне та сексуальне. Навіть байдужість — це його прояв.
Якщо махнути рукою і казати: "Відстань від мене, я стомилася на роботі". Дитина почувається непотрібною. Вона приходить по підтримку чи пораду, а отримує відсторонення. Тоді й не дивуйтеся, що стільки в нас дитячих самогубств", - каже психолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали країну, де живуть найздоровіші люди
Якщо мати не знає, що робити, варто порадитися з психологом. Або просто поговорити з дитиною.
Коли син чи донька зробили щось погане, перш за все треба сказати, що ви любите їх. Але вчинок — неприйнятний. Тепер удвох слід намагатися виправити його. Батькам потрібно не лише заробляти гроші на дитину, а й вміти слухати та підтримувати її.
Коментарі