Від якості питної води без перебільшення залежить якість нашого життя. Здоров'я, самопочуття і зовнішній вигляд - все це може істотно покращитися при споживанні очищеної від шкідливих домішок води. Фільтрація останньої - життєва необхідність, особливо в умовах великих міст, де вода, що надходить через трубопроводи, має безліч домішок, шкідливих для організму.
1. Очищення води кип'ятінням
Під впливом високої температури відбувається стерилізація води, в якій знищується багато видів небезпечних бактерій, вірусів і збудників паразитарних захворювань. Крім того, кип'ячена вода стає м'якшою, в ній зменшується кількість вільного хлору і небезпечних для здоров'я елементів і сполук.
Однак отримати подібний ефект можна, дотримуючись двох умов:
1. Кип'ятити воду слід не менше 15 хвилин.
2. Ємність, в якій кип'ятиться вода, не можна накривати кришкою.
Але цей метод має істотні недоліки:
Свіжа вода містить кисень, сірководень, іони кальцію, магнію, натрію, калію. Кип'ятіння витісняє кисень з води. Іони вступають між собою в реакцію під впливом високих температур, в результаті чого утворюються солі кальцію та інших елементів, які осідають у вигляді накипу на стінках посуду. В результаті ми отримуємо не просто "мертву" воду, але й шкідливу для здоров'я: солі кальцію з часом можуть стати причиною утворення каменів в нирках, розвитку артрозу і артритів.
Кип'ятінням можна видалити з води солі заліза, свинцю, ртуті та інших важких металів.
Хлор та його сполуки, вступаючи в процесі нагрівання в реакцію з органічними сполуками, утворюють тригалометани і діоксин - канцерогенні речовини, які накопичуються в організмі і можуть призвести до розвитку серйозних захворювань, включаючи онкологію.
2. Відстоювання води
Даний метод очищення води передбачає відстоювання водопровідної води протягом 8 - 12 годин (саме стільки часу необхідно для випаровування хлору та інших летючих домішок).
Для прискорення процесу випаровування шкідливих речовин рекомендується періодично помішувати воду.
Але врахуйте, що у відстояній воді зберігаються солі важких металів, які осідають на дні, тому за годину-півтори до закінчення очищення не рекомендується перемішувати воду.
Щоб на виході отримати воду, очищену від важких металів, рекомендується акуратно перелити 2/3 рідини в іншу тару: зробити це необхідно так, щоб осад залишився на дні.
3. Заморожування води
Заморожування - це простий і ефективний метод, що дозволяє не тільки очистити воду від солей та інших шкідливих сполук, а й підвищити її якість, збагативши киснем.
Користь талої води: виведення з організму холестерину і солей, зміцнення імунітету і підвищення опірності організму до різних захворювань, зниження ризику розвитку алергії, омолодження організму.
Як отримати талу воду
1. Пластиковий контейнер (не пластикову пляшку) або спеціальний пластиковий пакет для заморозки не до країв наповніть водою, пам'ятаючи про те, що при заморожуванні вода розширюється. З цієї ж причини не можна використовувати скляну тару, яка може лопнути під тиском замерзлої води.
2. Помістіть ємність з водою в морозильну камеру до тих пір, поки 2/3 її не замерзнуть.
3. Злийте з ємності воду, що не заморозилась, бо саме в ній містяться солі, які й гальмують процес заморожування.
4. Лід, який залишився, розморозьте - це і є корисна тала вода.
Рекомендується випивати близько 1,5 - 2 л талої води в день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як склянка теплої води покращить здоров'я
4. Очищення води активованим вугіллям
Активоване вугілля - бюджетний, але при цьому ефективний засіб для очищення води, що абсорбує різні шкідливі домішки і неприємні запахи. Саме вугільними фільтрами оснащені побутові фільтри для очищення води.
Для виготовлення вугільного фільтру знадобиться: активоване вугілля (50 таблеток), марля (або широкий бинт), вата, скляна банка (1л), пластикова пляшка (1,5 л) з-під води.
Виготовлення тришарового фільтру:
1. Відрізаємо дно пластикової пляшки і вставляємо її шийкою вниз в банку. Відрізаємо шматок марлі (20*20 см), в який загортаємо вату - це і є перший шар фільтра.
2. Другий шар складається з подрібнених таблеток активованого вугілля, який ми загортаємо у вату.
3. Третій шар ідентичний першому.
Фільтр готовий. При цьому важливо, щоб фільтруючі шари прилягали щільно один до одного, тоді вода буде очищатися не лише від шкідливих домішок і запахів, а також від механічних частинок і іржі.
Якщо ж ні часу, ні бажання займатися виготовленням вугільного фільтра у вас немає, існує полегшений варіант очищення води:
Активоване вугілля з розрахунку 1 таблетка на літр води міститься в марлевий мішечок.
Зав'язаний мішечок опускається в ємність з водою на 6 - 8 годин.
5. Очищення води сріблом
Цей спосіб очищення води від бактерій, вірусів, хлорки та інших шкідливих речовин практикували багато поколінь наших предків.
Очистити воду сріблом просто - досить помістити будь-який виріб зі срібла в ємність з водою на 8 - 10 годин.
Срібло не тільки знезаражує воду. Цей метал сприятливо впливає на імунітет, поліпшує стан шкіри і волосся, прискорює обмінні процеси, нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.
Важливо. Не використовуйте для очищення води колоїдне (або рідке) срібло. Воно, накопичуючись в організмі, провокує отруєння і може привести до розвитку важкого захворювання під назвою аргироз, для якого характерне потемніння шкіри, яка набуває темнувато-сірого відтінку.
6. Очищення води кремнієм
Процедура очищення води кремнієм проста, але в той же час ефективна.
Знадобиться камінь вагою 5 - 10 г, придбати який можна в аптеці:
1. Промийте кремній під теплою проточною водою.
2. Помістіть камінь в скляну ємність з холодною проточною водою (5 г кремнію використовуйте для очищення 1 л води).
3. Ємність накрийте марлею, складеною в два шари.
4. Залиште воду настоюватися на 3 дні: важливо, щоб на ємність з водою не падали прямі сонячні промені, але й не рекомендується тримати рідину в темному місці.
5. Після закінчення трьох днів акуратно перелийте воду в іншу ємність, залишивши на дні третину відстояної води, оскільки цей осад містить солі і домішки важких металів.
Камінь після кожного застосування необхідно ретельно промивати і регулярно очищати щіткою.
Очищена за допомогою кремнію вода сприятливо впливає на імунну та кровоносну системи, а також має омолоджуючий ефект.
Для очищення води рекомендується використовувати кремній світлого кольору.
7. Очищення води шунгітом
Ще один камінь, застосовуваний для очищення води, - це шунгіт
Цей мінерал притягує і абсорбує сполуки хлору, фенолу і ацетону, видаляє з води шкідливі бактерії і мікроорганізми, що позитивно позначається на роботі всього організму.
Для очищення літра води знадобиться 100 г шунгита:
1. Ретельно промийте камінь.
2. Помістіть шунгіт в ємність з водою кімнатної температури і залиште настоюватися на 3 дні: закривати ємність не потрібно (можна накрити її марлею).
3. Спочатку вода придбає чорний відтінок, але поступово стане прозорою, а чорна мінеральний пил осяде на дно.
4. Вже через годину настоювання вода буде очищена від бактерій і нітратів, а через три доби придбає цілющі властивості.
5. Злийте настояну воду, залишивши на дні близько 3 см води.
Після кожного застосування камінь слід ретельно мити, раз на місяць чистити із застосуванням щітки, а раз на півроку - міняти на новий.
На відміну від кремнієвої, у води, очищеної за допомогою шунгіта, є протипоказання: схильність до тромбоутворення, онкологічні захворювання та схильність до їх розвитку, підвищена кислотність, хвороби в стадії загострення.
8. Народні засоби для очищення води
Вода, очищена гронами горобини, смачна і приємна на запах. До речі, застосування горобини за ефективністю деякі експерти ставлять в один ряд з очищенням води сріблом або активованим вугіллям.
Для очищення води просто опустіть ретельно вимите гроно стиглої горобини в ємність з водою. Природні антибіотики, на які багата ця рослина, за 3 години знищать бактерії не гірше за хлор.
Замість грон горобини для очищення води можна застосовувати лушпиння від цибулі, листя черемхи і гілки ялівцю, але тоді, щоб очиститися, вода повинна настоюватися не менше 12 годин.
Важливо. Для посилення очисного ефекту рекомендується після настоювання проціджувати воду.
Випиваючи велику кількість води, ви шкодите своєму здоров'ю і ризикуєте придбати серйозну хворобу. Наслідком споживання великої кількості води, а також продуктів з низьким вмістом натрію може стати розвиток гіпонатріємії. Фахівці стверджують, що занадто багато рідини призводить до дисбалансу електролітів в організмі людини. Клітини тіла насичують споживану нами воду і розбухають. Це несе величезний ризик для нашого головного мозку і навіть може призвести до набряку.
Тому так зване "правило 8 склянок на день" не завжди працює на користь нам і нашому організму. Гіпонатріемія нерідко зустрічається у спортсменів-легкоатлетів, якщо у них є якісь проблеми з печінкою, нирками чи серцем. На великих бігових дистанціях у них виникає спокуса потягувати воду з трубочки. Але випита вода може призвести до набряку клітин, викликати нудоту, блювоту, судоми і навіть спровокувати смертельний результат. Іншими словами, велику кількість води може собі дозволити тільки абсолютно здорова людина.
Коментарі