




Якщо дитина до восьмимісячного віку не почала крутитися зі спини на живіт і навпаки, підтягувати ніжки, вставати на четвереньки та повзати, це може свідчити, що має слабкі м'язи. Тоді в пригоди стане комплекс вправ, який допоможе підкачати руки, ноги та спину дитини.
"Фітнес-вправи для малюка мають тривати 10-15 хвилин 2-3 рази на тиждень", - радить педіатр Людмила Славська.
Для м'язів рук: Вправа "ножиці". Покладіть малюка на спину. Дайте дитині можливість схопитися за пальці ваших рук. Розведіть рівні руки дитини, а тоді схрестіть на грудях. Щоразу змінюйте, яка рука зверху - права чи ліва. Зробіть 4-8 повторів.
Для ніг: Піднімання та опускання. Покладіть малюка на спину. Розмістіть пальці на стегнах дитини. Долонями притримуйте в районі колін. Плавно піднімайте та опускайте ноги малюка. Повторіть 8 разів. Подібно зробіть згинання та розгинання ніг 8 разів.
Потренуйтеся повзати. Покладіть дитину на живіт. Рукою підіпріть ноги у форму жабки. Покажіть, як малюк може повзати опираючись об ваші долоні. Тоді йому простіше буде почати робити це самостійно. Фітнес-приладдям може послужити валик або м'яч з тканини. Його кладіть під живіт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перше купання малюка: 7 важливих правил
Для пресу: Підтягування. Покладіть дитину на живіт. Ніжки хай впираються в ваш живіт. Дайте дитині вхопитися за ваші пальці. Підтримуйте долонею зап'ястя. Піднімайте руки дитини через сторони вгору, так, щоб могла стати на коліна. Повторіть 3 рази.
Присідання. Покладіть дитину на спину. Дайте малюку вхопитися за ваші пальці та підтягніть вверх, щоб на них повис. Потім опустіть так, щоб він міг присісти. Повторіть 2-3 рази.
Для спини: Покладіть малюка на живіт. Розтирайте м'язи на спині, пощипуйте та "пиляйте". Завершуйте масаж м'якими рухами. Повторіть 5 разів.
Коли дитина почала повзати - інтенсивність вправ можна зменшити, бо тоді вона сама робить достатньо навантаження на опорно-руховий апарат.
"Малюк поповз - не підганяйте та не змушуйте його ставати на ноги та йти. На четвереньках діти зазвичай пересуваються 2-3 місяці, а тоді починають вчитися ходити. Дайте їм спокійно пройти цей етап розвитку", - каже педіатр Людмила Славська.
Якщо і після виконання вправ дитина не почала повзати - не варто переживати. Деякі діти пропускають цей етап розвитку, до року починають опиратися на ноги та намагатися ходити. Фізкультура цілком цьому посприяє. Також зміщуються здібності недоношених дітей - вони можуть почати повзати не в 8 місяців, а, скажімо, в 10 - тоді, коли годиться за часом розвитку від зачаття.
Не існує також поняття, як неправильне повзання дитини - малюк пристосовується під своє вподобання. Якщо його тіло достатньо міцне, може повзати по-пластунськи, назад, а не вперед, на спині або на попі, відштовхуючись однією ногою.
Робити масаж малюкам рекомендують з кількох причин: бо це допомагає зменшити напруження м'язів у немовлят та зупинити болі у животику, покращує стан шкіри дитини, сприяє гарним відносинам між батьками і дитиною, а також викликає вироблення окситоцину - гормону щастя, завдяки якому дитина краще спить і стає активнішою.
Коментарі