Ексклюзиви
Вівторок, 14 листопада 2017 15:46

5 дієвих способів захисту від діабету
5

5 дієвих способів захисту від діабету
Фото: royalgazette.com
5 дієвих способів захисту від діабету
5 дієвих способів захисту від діабету
5 дієвих способів захисту від діабету
5 дієвих способів захисту від діабету

Сьогодні Всесвітній день боротьби з діабетом. Це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну – гормону, що регулює рівень цукру в крові. Ще однією причиною його появи є нездатність організму ефективно використовувати вироблений інсулін.

За останні 10 років в Україні поширеність діабету збільшилась наполовину.

Симтомами діабету є: надмірне сечовиділення, спрага, постійне відчуття голоду, втрата ваги, відчуття втоми та погіршення зору.

Розрізняють кілька типів діабету:

Діабет І типу (або ж інсулінозалежний) – характеризується недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення недостатньо вивчені, тому запобігти захворюванню практично неможливо.

Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов'язані з надлишком ваги та браком фізичної активності.

Гестаційний діабет – характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень під час вагітності та пологів.

В результаті неконтрольованого діабету виникає підвищення рівня глюкози в сироватці крові, що призводить до ураження нервів та кровоносних судин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 шляхів підвищити імунітет

Тоді як причини діабету І типу (інсулінозалежного) недостатньо вивчені і запобігти захворюванню практично неможливо, попередити діабет ІІ типу (інсулінонезалежного) можна за допомогою дотримання здорового способу життя.

Для цього необхідно:

• нормалізувати вагу тіла та підтримувати її;

• бути фізично активним - не менше 150 хвилин на тиждень регулярної фізичної активності;

• дотримуватись здорового харчування,

• зменшувати споживання цукру та насичених жирів;

• не курити.

Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. У 2016-му в Україні на діабет хворіли понад 1,2 млн осіб. Інсулінозалежний діабет (І типу) становить 6,5% усіх випадків захворювання.

Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.

Як з'ясувало нове дослідження, регулярне помірне вживання вина може значно захистити від діабету.

"Вчені з'ясували, що вживання вина три або чотири рази на тиждень привело до зниження на 27% ризику діабету серед чоловіків і на 32% - у жінок, в порівнянні з тими, хто утримується від алкоголю. У той же час такі алкогольні напої як джин і горілка підвищували ризик захворювання серед жінок", - йдеться в статті авторів з університету Південної Данії на чолі з професором Янне Толструп.

Зараз ви читаєте новину «5 дієвих способів захисту від діабету». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі