19 червня минає 100 днів карантину. Обмежувальні заходи в Україні запровадили через спалах коронавірусу.
Gazeta.ua зібрала основні факти про те, як змінилося життя українців під час карантину:
- Відсвяткували перший карантинний Великдень, а відзначення поминальних днів перенесли на червень. Масово почали проводити онлайн-літургії.
- Зупинили роботу метрополітену. Для проїзду у наземному транспорті видавали спецперепустки.
- З'явились онлайн-вечірки, концерти, спортивні заняття. Усе навчання перевели на дистанційну форму, а дошкільнят вдома допомагали розважати онлайн-няні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи закриватимуть метро в Києві повторно
- Кількість звернень щодо домашнього насильства зросла майже вдвічі у перший місяць карантину.
- За час карантину близько 200 тисяч людей втратили роботу, за офіційними даними.
- За прогнозами економістів ВВП України через пандемію корнавірусу скоротиться на 7% у 2020 році.
Станом на 19 червня, в Україні встановлено рекорд із кількості виявлених нових хворих на Covid-19 - 921 особа за добу. Від початку пандемії в Україні – 34 984, з них 985 померли. Найбільше захворівших у Чернівецькій області - 4211 Найменше у Луганській - 71 людина.
-За порушення карантину були встановлені штрафи: 17-34 тис. гривень – для фізичних осіб або 34-170 тис. гривень – для посадовців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ представить детальний прогноз про другу хвилю коронавірусу
Україна послаблювала карантин кілька етапів. Перший стартував 11 травня. Тоді уряд дозволив відкрити: парки, сквери, зони відпочинку, салони краси, літні майданчики, заклади громадського харчування, бібліотеки і музеї. Запрацювали нотаріуси, стоматологи, аудитори, оптова і роздрібна торгівля непродовольчими товарами, крім фуд-кортів, розважальних зон і кінотеатрів в ТРЦ. Другий етап послаблення карантину відбувся 22 травня. Він торкнувся спортивних змагань, готелів та проведення ЗНО. Третій етап розпочався 1 червня. Відкрили спортзали та запустили міжміський та міжобласний транспорт.
Адаптивний карантин діятиме до 31 липня. У багатьох областях відбулися послаблення. Та це не означає, що інфекція зникла і потрібно нехтувати заходами безпеки.
Після значного зростання кількості нових випадків коронавірусу за останні кілька діб в Україні МОЗ ініціюватиме посилення контролю за карантином. Пильніше стежитимуть за транспортом та деякими супермаркетами.
Коментарі