Ексклюзиви
четвер, 02 серпня 2018 09:18

10 причин, чому виникає запаморочення

10 причин, чому виникає запаморочення
Запаморочення можна уникнути, якщо знати основні причини. Фото: apexheadacheclinic.co.uk

Запаморочення відчувають багато людей, але не завжди звертають увагу. Його можна уникнути, якщо знати основні причини.

Лікар-невролог Олексій Сиделковський розповів про 10 причин запаморочення, а також що слід робити в цих випадках у блозі "Новое Время".

"Запаморочення – це дуже поширений стан, і причин у нього може бути безліч. І не тільки банальних, на кшталт голоду, але й небезпечних для здоров'я. Однак саме через таку поширеність нерідко на запаморочення не звертають особливої уваги", - написав лікар.

1. Голод і спрага. Якщо людина довго не їсть, організм перестає отримувати необхідні речовини та енергію. У такому випадку мозок знизить енерговитрати, внаслідок чого почне крутитися голова. Те ж саме відбувається і при нестачі цукру – гіпоглікемії.

"Що стосується спраги, тут все ще простіше. Брак рідини викликає загустіння крові, і вона повільніше та важче рухається у судинах", - розповів фахівець.

2. Тепловий і сонячний удари або висока температура. При надлишку тепла в організмі відбувається порушення роботи серцево-судинної та нервової систем, тому під час спеки необхідно прийняти жарознижувальні, а при тепловому ударі – терміново переміститися у тінь і прохолоду, пити воду та обтиратися холодним вологим рушником.

3. Недолік кисню. Регулярно провітрюйте приміщення та уникайте тісних задушливих місць.

4. Механічне передавлювання судин шиї. Щоб цього уникнути, не носіть тугі комірці та не затягуйте краватки, шарфи.

5. Брак сну.

"Так чи інакше, організму сон життєво необхідний. І скільки б ви не пили кави та не їли цілющі калорії, тривале неспання візьме своє. Запаморочення - це спроба вашого мозку відключити вас. Сигнал, що пора прилягти й поспати", - каже Сиделковский.

6. Фізична перевтома. Потрібно просто сісти і відпочити, можна підкріпитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали 3 речі, які найбільше псують зір

7. Авітаміноз.

8. Різке схуднення. При розщепленні жирової тканини утворюються кетонові тіла, які призводять до інтоксикації організму.

9. Гострий психологічний стрес. При раптовому та сильному хвилюванні в організмі відбувається сплеск гормонів, який може привести до збоїв у роботі серцево-судинної системи.

10. Істеричний припадок. Якщо у напруженій ситуації людині різко стало погано, слід поплескати її по щоках, дати понюхати нашатирний спирт, змочити обличчя водою.

Вітаміни та корисні речовини є мало не в кожному продукті. Та назвали рекордсменів, які потрібно включити в щоденний раціон кожної людини.

Зараз ви читаєте новину «10 причин, чому виникає запаморочення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути