понеділок, 10 березня 2014 07:55

У беззубих людей болить шлунок

Машиніст потяга 55-річний Мирослав Костельник із Черкас півроку тому захворів на пародонтоз. Корені зубів оголилися, боліли ясна. Зуби хитаються і випадають. Костельник планує ставити імплантати.

— Стоматологів боюся з дитинства, — каже. — Та ходити беззубим не хочу. Шлунок почав барахлити. Лікар каже, що погано пережовую їжу. Дружині на місці одного заднього зуба поставили штучний. Каже, зовсім не боліло. То й мені треба.

Зуби випадають через хвороби ясен. Інколи через травми чи неправильний прикус, пояснює черкаський стоматолог Володимир Соболевський:

— За неправильного прикусу жування стає одностороннім. Зуби можуть випадати через карієс. Його провокують куріння, алкоголь. Стрес і емоційна перенапруга теж розхитують зуби. Не раджу користуватися зубочистками, бо дряпають і залишають виїмки.

Володимир Соболевський здійснює дентальну імплантацію зубів. Каже, один імплантат установлює 10–20 хв. Два дні після операції є невеликий набряк. Наступного дня пацієнт виходить на роботу. Нові зуби служать усе життя.

— Приходять люди без зубів і страшенно бояться вставляти імплантати. Мовляв, що це дуже боляче. Кістка, в яку вставляють зуб, не має нервових рецепторів. Тому боліти не може. 99 відсотків імплантатів приживаються. Їх роблять із біосумісного матеріалу, який імунітет людини не сприймає як чужий. Добре вбудовується в кісткову тканину. За 10 років використання лише кожна двадцята коронка на імплантатах потребує заміни. Решта служать до 25 років. Процедура недешева. Проте й не набагато дорожча, ніж мостоподібний протез. Для лікування зуба доводиться обточувати та виготовляти коронки на два сусідні, опорні. Іноді видаляємо нерви.

Імплантат коштує від 1500 грн. Нічим не відрізняється від сусідніх зубів. Вживлені зуби не жовтіють, не змінюють форму і не псуються.

"Стоматологія Соболевського": Черкаси, бульв. Шевченка, 150. Тел. 0(472) 50 02 02.

Зараз ви читаєте новину «У беззубих людей болить шлунок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути