Ексклюзиви
четвер, 26 березня 2009 17:24

Своєчасний огляд попередить розвиток пухлин

Більшість жінок після 45 років жодного разу не були на прийомі в маммолога. Такі дані Інституту раку України. Збільшують кількість хворих незнання та страх. В Україні щорічно реєструють понад 16 тис. нових випадків захворювання на рак молочної залози, а щогодини від хвороби помирає одна українка.

Невисока брюнетка 50-річна Олена 15 років лікувала мастопатію. Ущільнення в грудях то зменшувалося, то більшало. Жінка працює на одному зі столичних заводів. Каже, раніше про таких лікарів, як онколог і маммолог, не знали. Її оглядав хірург.

— Оглядали мене двічі на рік, слідкували, чи збільшується ущільнення в грудях, — розповідає Олена. — Ніякого спеціального лікування не було.

Жінка сподівалася, що недуга минеться сама. Коли ж потрапила до лікаря маммолога-онколога, почула діагноз — рак. Та завдяки своєчасно розпочатому лікуванню Олена надіється назавжди забути хворобу.

Її лікар Володимир Нодь, головний онколог столичного Либідського територіального медичного об"єднання, із власного досвіду розповідає: зазвичай, жінкам важко перебороти свій страх. Він один із лікарів, що восени 2008-го безкоштовно читали лекції з проблем захворювань молочної залози в 33 містах України на підприємствах із жіночим колективом. Навчали методам самообстеження грудей. У рамках навчальної програми "Обстежуй себе та залишайся здоровою", ініційованою німецькою фармацевтичною компанією "Біонорика АГ", такі лекції прослухали понад 20 тис. жінок. Із них 2,5 тис. одразу звернулися з проханням про обстеження.

— Ці дані свідчать, що українки повинні більше уваги приділяти власному здоров"ю, — каже професор Міхаель Попп, голова правління компанії "Біонорика". — Чим швидше розпізнають захворювання, тим більше шансів на вдале лікування.

Киянка Юлія, 29 років, свою історію називає хрестоматійною. Від моменту виявлення пухлини і до операції пройшло лише п"ять днів. 8 січня цього року жінка намацала в грудях невелику горошину, 9 — була в лікаря, а 14 — їй зробили операцію. У Юлії була доброякісна пухлина, що стрімко розвивалася. Жінка вирішила не ризикувати і прооперувалася, аби не допустити переродження пухлини в злоякісну.

— Я завжди раджу пацієнткам, якщо щось непокоїть, болить — кажіть про це лікарю, — пояснює Володимир Нодь. — Оглянути молочні залози може не лише онколог, а й гінеколог, терапевт, якщо ви в той момент у нього на прийомі. Якщо ущільнення невеликі, вони можуть розсмоктатися завдяки спеціальній терапії, наприклад, прийому негормонального фітопрепарату "Мастодинон". Але приймати ліки можна лише після консультації в спеціаліста.

У жодному разі не можна лікуватися примочками, розтираннями, розбивати ущільнення душем чи масажем, кажуть онкологи. Тепло посилює кровообіг злоякісної пухлини і вона швидко росте. А механічними рухами пацієнт провокує відривання ракових клітин. Кровоносними судинами вони розносяться організмом і проростають в інших органах. Таку недугу зупинити вже неможливо.

Онколог-маммолог із Сімферополя Олена Чирва читала лекції програми "Обстеж себе та залишайся здоровою" в південному регіоні. Каже, самоогляд має бути регулярним, як макіяж. А раз на рік обов"язковий огляд у спеціаліста.

Зараз ви читаєте новину «Своєчасний огляд попередить розвиток пухлин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути