— Поки дочекалася сина з АТО, то сама злягла. Не було півроку жодної звістки, і я на нервах себе гризла, — розповідає Олена Поліщук, 51 рік, із Рівного. — Від того почало душити в горлі. Думала застудилася, поки не стало боляче волокти ногами. Ноги стали ватними, і коліна викручувало.
У жінки діагностували аутоімунний тиреоїдит. Це запальне захворювання щитовидної залози, що руйнує клітини органа. Воно є хронічним, проходить безсимптомно, тому людина не підозрює про нього. Проявляється першінням у горлі, тиском у шиї, щитовидна залоза збільшується, суглоби болять. Хвороба невиліковна. Можна лише полегшити стан прийманням гормонів. Для цього достатньо "гасити" загострення і контролювати вироблення гормонів щитовидною залозою.
— Ця хвороба не береться незвідки. Передається у спадок, але "розбудити" її може сильний стрес і нестача йоду. Особливо часто таке буває у жителів західних областей. Це регіони з абсолютним йододефіцитом, — розповідає Сергій Нудищук, 40 років, столичний ендокринолог. — Люди недоотримують йод із їжею, тому потрібно добирати його самому. Від препаратів із йодидом калію або йодованої солі. Користь від неї буде тільки в свіжому вигляді. Йод швидко руйнується і зникає з консервації.
У разі дефіциту йоду в організмі може подвоюватися рівень холестерину. Якщо підозрюють цей діагноз, роблять аналіз крові, ультразвукове дослідження або томографію щитовидної залози.
— Через недостатню роботу щитовидки обмін речовин сповільнюється. У судинах інтенсивніше відкладаються холестеринові бляшки, активніше розвивається атеросклероз. Якщо нормалізувати рівень тиреоїдних гормонів, то холестерин знизиться. Для цього потрібно щодня пити гормон у таблетках.
Коментарі