четвер, 31 березня 2022 00:25

Соки підсилюють спрагу

— Стрес і переляк змушують неправильно працювати надниркові залози. Від цього виникають запаморочення та спрага, — каже 43-річний Юрій Кузін, сімейний лікар із Він­ниці. — Позбутися їх можна, поборовши психологічні проблеми.

Також для нормальної роботи організму людині треба випивати мінімум 1,5 л води на день. Забагато пити теж недобре. Надлишок рідини в організмі небезпечний, як і дефіцит. На добу треба 30 мл рідини на 1 кг маси тіла.

— Не тільки вода втамовує спрагу. Допомагає також зелений чай із лимоном або м'ятний чи мелісовий. Кефір, ряжанка, йогурт, айран в умовах війни — золото. Вони насичують організм і швидко засвоюються. Поліпшують мікрофлору кишечника.

Пити треба часто, але потроху. Напої втамовують спрагу не одразу, а за 10 хвилин. Якщо сил терпіти немає, прополощіть рот підсоленою водою. Підсилюють спрагу соки, солодка газована вода й енергетики.

— В умовах водного дефіциту алкоголь погіршить ситуацію. Бо пришвидшує зневоднення і навантажує судини й серце. Некорисна буде й кава. Вона виводить воду з організму та підвищує тиск.

Якщо людина п'є достатньо рідини, але сухість у роті залишається, потрібно звернутися до лікаря. Це може вказувати на карієс, цукровий діабет, проблеми зі щитовидною залозою.

"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"

Зараз ви читаєте новину «Соки підсилюють спрагу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути