Найновіша методика видалення небажаного волосся — ультразвукова епіляція. Її роблять із лазерною. Ультразвуковий апарат знищує світле, сиве й пушкове волосся. Роблять процедуру раз на півтора місяця. Позбуваються волосся за шість-десять сеансів.
Лазерну епіляцію проводять на апараті, який випускає інфрачервоні промені, нагріває волосину до високої температури та спалює її.
— Насадка лазера виглядає, як монета 2 копійки. Нею "вбивають" волосини, — розповідає косметолог столичного салону 37-річна Людмила Смик. — Процедура майже безболісна. Це як ударяти гумкою по тілу. Найкраще робити епіляцію взимку. Щоби позбутися волосся на ногах і в зоні бікіні, треба вісім сеансів. Проміжок між ними має бути півтора-два місяці. Після перших сеансів волосся світлішає й тоншає. Два тижні до процедури і два тижні після не можна загоряти.
Лазер не "бачить" світлого, сивого й рудого волосся. Від нього на тілі можуть залишитися опіки та рубці.
Електроепіляцію роблять за допомогою світлових спалахів. Вони знищують фолікули волосини. Львів"янка 23-річна Сніжана Костюк епілювала собі зону бікіні й вусики на обличчі. Аплікатор, крізь який проходить світло, приклали до шкіри з волоссям і вмикали випромінювання.
— На зону бікіні робила 40 спалахів, — каже Сніжана. — Волосся відпало через тиждень. Тоді пішла на повторну процедуру. Для бікіні треба вісім сеансів.
Два тижні до процедури не можна загоряти
У магазинах техніки радять купувати депілятори для видалення волосся з охолоджувальним ефектом і масажними насадками. Вони зменшують біль. Щоб не було подразнення, варто брати з керамічними пінцетами, які розташовані хаотично. Ціна від 800 грн.
— Найболючіша зона для воскової депіляції — бікіні. Там шкіра дуже ніжна, — говорить киянка Галина Мигаль, 25 років. — Косметолог мучила мене більше півгодини. Після депіляції подразнення не сходило три дні. Потім мені повторили процедуру, і знову було подразнення. Я перейшла на бритву.
У домашніх умовах робити депіляцію можна холодним воском. Його залишки на шкірі добре знімати соняшниковою олією.
У столичному салоні краси "Едем" після воскової епіляції на шкіру наносять заспокійливий крем або пантенол.
— На руках і ногах використовуємо касетний віск. Його знімаємо за допомогою смужки тканини, — розказує 38-річна Вікторія Болотова. — Для бікіні та шкіри під пахвами підійде гранульований віск. Накладаємо його товстим шаром, наклеюємо зверху пластини і відриваємо їх проти росту волосся. Важливо правильно вибрати температуру воску, щоб не було опіків.
Лікар-дерматолог інституту клінічної медицини Катерина Безвершенко, 37 років, каже, неможливо видалити волосся назавжди. Воно все одно ростиме, бо це природний процес.
— Найнебезпечнішою є електроепіляція, коли волосяний фолікул убивають електричним струмом. Після цього волосся може вростати під шкіру, його стане важче епілювати. Можна також занести інфекцію, з"являться фолікуліт і рубцювання.
Після обробки лазером теж можуть бути ускладнення.
Коментарі