Людині досить спати 5–6 год. на добу. Такого висновку дійшли вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієґо. Їхні дослідження тривали 14 років. Протягом цього часу науковці перевіряли пульс людей уві сні і в час активності. В експерименті взяли участь 450 добровольців віком 50–81 років. Ті, хто спали менш як 5 год., страждали від підвищеного артеріального тиску. Вони виглядали втомленими і багато їли. Байдужими та агресивними стали ті, хто спали понад 6 год. Майже всі учасники досліду скаржилися на частий головний біль.
— Я сплю по 5 годин і мені цього досить. До третьої ночі малюю. Це гарний час для творчості, — каже київський психолог Станіслава Кириченко, 25 років.
— За 5 годин відбуваються всі чотири фази сну — дві швидких і дві повільних. Найміцніше людина спить під час другої фази швидкого сну. Це десь між першою і третьою ночі. Триває вона приблизно 50 хвилин. У цей момент людину найважче розбудити. Їй сняться сни, які вона не запам'ятовує. Видно, як швидко рухаються очні яблука під повіками.
Щоб міцно спати, Станіслава радить на ніч не наїдатися і багато не пити. Також не варто дивитися телевізор.
— У спальні краще телевізор чи комп'ютер не тримати. Електричне випромінювання негативно впливає на відпочинок організму. Кімната має бути добре провітреною. Перед сном прийміть теплий душ, почитайте книжку.
Коментарі