"Морська сіль під дією вентилятора розсіюється по кімнаті. Хворі вдихають її пари. Найменші кристали доходять до найтонших судин бронхів. Це сприяє відхаркуванню мокротиння, антибактеріальній дії, відновлює імунну систему", — пояснює медсестра 43-річна Наталія Іванова.
На туристичній базі "Водограй" у селищі Чинадійово Мукачівського району Закарпаття вона готує кімнату з морською сіллю до чергового сеансу. Вмикає бактерицидну лампу, яка очищує повітря.
За кілька хвилин до соляної печери підходять пацієнти. За сеанс тут можуть оздоровитися восьмеро людей. Кожен перевзувається у медичні бахіли.
Підлога в кімнаті встелена 30-сантиметровим шаром із великих кристалів морської солі. По ній рекомендують ходити босоніж. Зі стелі звисають соляні брили. Їх привезли із Сакського озера, що в Криму. Температура повітря в печері +17–25°С.
Пацієнти сідають у крісла. Медсестра вмикає червоне світло, музику, вентилятор.
— Морська сіль багата на іони калію, магнію, натрію, кальцію, фосфору. Вона має протизапальну, бронхолітичну дію. За п'ять-вісім сеансів у людини зміцнюється імунітет, заспокоюються нерви.
Гіпотонікам рекомендують сеанси по 30 хв., решті — по 45 хв.
— Дихати морською сіллю радимо астматикам, людям із хворим шлунком, щитовидною залозою, псоріазом, ожирінням. Сіль помічна також хворим на цукровий діабет, депресії й сердечні захворювання. І просто для зняття стресу.
За півгодини із печери виходять.
— У малого від народження розвинулася алергія. Від цього з'явилися бронхоспазми, — розповідає 29-річна Олена Сьоміна. Із сином 5-річним Миколою приїхала на Закарпаття з Хмельницького. — Медики досі не можуть визначити причину. Дотепер лікувалися тільки медпрепаратами. Лікар порекомендувала морську сіль. Після другого сеансу син почав легше дихати, став спокійнішим.
— Випарами солі дихаю, щоб укріпити імунну систему, — каже 35-річний Михайло Михайлишин зі Львова. — Щозими до мене чіпляється то грип, то ангіна. Маю проблеми й зі щитовидкою. Порекомендували печеру, бо вона багата на йод. За сім сеансів покращилося самопочуття, полегшилося дихання. Став спокійніший.
Дихати морською сіллю не можна лише хворим на інфекційні недуги.
— Кристали морської солі проникають глибоко в бронхи, — говорить лікар-алерголог із Мукачева Оксана Коваль, 46 років. — Вони знімають закупорення, відновлюють обмін речовин на клітинному рівні. Внаслідок цього зменшується в'язкість мокротиння й воно легше виходить назовні. Тому морська сіль така корисна хворим на бронхіти й астму. Вона більш помічна, ніж кам'яна сіль. Бо чистіша й багатша на мікроелементи.
Коментарі