— Як почалася війна, в магазинах розкупили консерви. Не всім дісталося, то народ почав брати самопал, — каже 34-річна Ганна Тополинська, сімейна лікарка з Дніпра. — Ці неправильні закрутки містять ботулотоксини, що викликають ботулізм.
Причина харчового отруєння — неправильно заготовлені та перероблені продукти. Найчастіше це м'ясо, рідше — овочі, гриби, в'ялена чи копчена риба. Також ковбаси у вакуумній упаковці.
— Недуга небезпечна тим, що вражає всі м'язи організму. Це не просте отруєння, хоча часто з ним плутають. Бо людину теж нудить і є блювота.
Перші ознаки виникають за добу-дві після вживання зараженої їжі. Та можуть проявитися і через 2 год. або чотири доби. Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період. Симптоми з'являються поступово, без різких підвищень температури. Тому більшість не сприймає цей стан серйозно.
— Пацієнт не може двома очима прочитати будь-який текст, але кожним оком окремо все бачить. У людини починається дихальна недостатність.
Буває м'язи шиї настільки слабкі, що голову доводиться притримувати руками. Недуга може закінчитися смертю. У домашніх умовах хворобу не лікують. Можна хіба що вивести токсин з організму. Для цього викликати блювоту та промити шлунок. Потім пити чисту воду та їхати в лікарню.
— У перші три дні виявлення діагнозу медики вводять протиботулічну сироватку. Додатково боряться і з іншими симптомами та призначають антибіотики.
Для профілактики хвороби треба вміти розрізняти — заражені харчі чи ні. Включити з раціону в'ялену та копчену рибу. Не їсти продукти з роздутих банок, чи ємностей зі здутою кришкою.
— Втомилася повторювати людям, щоб не брали консерви з рук. Якщо це ваша консервація, то їжте тільки молодшу одного року. Щоб не заплутатися, робіть наліпки з датами на банці.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі