— На новорічні свята зазвичай наїдаюся так, що важко рухатися, не можу заснути. Здається, камінь проковтнув, — розповідає 63-річний Іван Яковенчук із села Осика Народицького району Житомирської області.
— Після застілля хочеться лягти, але цього не варто робити. Може виникнути застій у шлунку, — каже столична гастроентерологиня Ольга Марчук, 53 роки. — У спокої організм витрачає мало енергії й не перетравлює їжу. Тому відчуття тяжкості не зникне.
Для прискорення обмінних процесів радить зробити кілька нахилів у боки. Але не стрибати, щоб не спричинити заворот кишок.
— Шлунок не звик витримувати таке навантаження. Дехто п'є препарати від переїдання. Містять ферменти підшлункової залози. Вона перестане їх виробляти при частому прийомі цих засобів. Із народних методів найпопулярніші — випити 100 грамів або активоване вугілля. Останнє від тяжкості в шлунку точно не врятує, бо діє проти отруєння. Підшлункова не любить спиртного, тому може початися панкреатит.
Допомагає від тяжкості вода з лимонним соком, насіння коріандру й кмину. Його треба пожувати або ковтнути цілими, запивши. Також підійде зелений або м'ятний чай без цукру, бо він стимулює виділення шлункового соку.
Коментарі