У черкаському кінно-спортивному клубі "Мустанг" третій рік поспіль займаються реабілітацією хворих дітей. Тут лікують дитячий церебральний параліч та травми.
— Нам іпотерапія замінює масаж, — каже Юрій Чорнай, 32 роки. У його доньки 4-річної Вікторії дитячий церебральний параліч. — Ходимо сюди півтора місяці. Видно позитивні зміни, доня почувається краще.
Вікторію, одягнену в куртку та шапку, садять на поні Командора. Юрій із дружиною тримають дівчинку під руки з обох боків. Інструктор бере коня за вуздечку. Дитину повільно возять парком півгодини.
— Іпотерапію не можна назвати лікуванням. Це реабілітація, — розповідає заступник директора клубу "Мустанг" 41-річний Ярослав Породко. — Після неї діти з ДЦП почуваються краще. Так розробляють кістки після вивихів, переломів, розтягнень.
За його словами, температура тіла коня на 2-3°С вища, ніж у людини:
— Треба їздити без сідла. Поні передає дитині своє тепло. Починають працювати м"язи, що не задіюються при заняттях жодним видом спорту.
У клубі займаються 13 осіб. Із найменшим, 1,5-річним відвідувачем, працюють два інструктори.
— Батьки домовляються, коли їм зручно приходити. Бажано їздити верхи двічі-тричі на тиждень. А між першим і другим заняттям має минути не більше двох днів. Інакше болітимуть м"язи, — зауважує Породко.
Для лікування підходять не всі коні. Зі 100 тварин для реабілітації годяться десятеро. У "Мустангу" займаються лише з дітьми, тому для іпотерапії мають сімох віслюків та п"ятьох поні.
Заняття коштує 25–35 грн.
Коментарі