четвер, 13 липня 2006 19:16

Безплатна нічна стоматологія

Автор: Фото: Андрій ШМАТОВ
  Стоматолог Павло Ляхов оглядає хворий зуб нічної пацієнтки
Стоматолог Павло Ляхов оглядає хворий зуб нічної пацієнтки

Єдина приватна цілодобова стоматологія на правому березі Києва — клініка лікаря Челенгірова на вул. Льва Толстого, 25. За ніч тут буває до семи пацієнтів з екстреними проблемами: гострим зубним болем, запаленням каналів, відколюваннями пломб та емалі. Найбільше  приїздять у вихідні та свята.

— Ми працюємо вже 10 місяців, із жовтня минулого року — каже Олександр Челенгіров, 47 років, директор приватної клініки. — До цього чув багато скарг — нема куди звернутися, якщо вночі розболівся зуб. От і змінили формат роботи на цілодобовий.

Уночі в клініці чергують лікар та асистент, який паралельно виконує обов"язки адміністратора (відчиняє двері, відповідає на телефонні дзвінки). Невідкладну допомогу надають безкоштовно, подальше лікування оплачується, якщо людина хоче пролікуватися повністю.

— Добираються по-різному: з нашого району приходять пішки, з інших — беруть таксі чи приїздять на власному транспорті, — розповідає лікар-стоматолог Павло Ляхов, 26 років. — Буває, дзвонять, що їдуть у поїзді, за дві години будуть у столиці. А бізнесмени спеціально записуються на вечір, бо через щільний графік не встигають полікувати зуби вдень.

Каже, аншлаг буває на свята. Цього року на першотравневих канікулах за добу приймали близько 28 чоловік.

— Повністю завантажені ночі трапляються рідко, — говорить Павло. — Зазвичай пацієнтів небагато, але вони розподіляються так, що відпочити вдається хвилин двадцять-тридцять, не більше.

Просять швидше зняти біль, бо десь шашлики холонуть

Терпіти зубний біль не можуть ні старі люди, ні діти. Бувають пацієнти і напідпитку. Такі просять швидше зняти біль, бо десь шашлики холонуть.

— Недавно телефонував чоловік, — долучається до розмови асистент лікаря Людмила Кошкидько, 44 роки. — Запитував, як припинити зубний біль у дружини. Вона була на дев"ятому місяці вагітності, їхати до нас не наважувалися. А під ранок таки приїхали, бо біль не стихав. Найбільше ми переживали, щоб не довелося приймати пологи у стоматологічному кріслі.

Приходить пацієнтка. Лікар відкланюється — йде працювати.

— Люди бувають різні: одні вихлюпують біль на тебе, інші, навпаки, вибачаються, що потурбували, — розповідає пані Людмила. — Найгалантніший пацієнт, якого пам"ятаю, —  співак Володимир Гришко. Коли вітався, всім жінкам поцілував руку.

Із відомих людей приїздила Наталя Вітренко. Їй реставрували відколоту пломбу. Постійні клієнти — співробітники та актори Російського драмтеатру ім. Лесі Українки.

— Більшість проблем із зубами виникає через людську недбалість, — каже стоматолог. — У нас про профілактику тільки у книгах пишуть. Добре, якщо людина користується зубною пастою, але ж це не все. Треба і зубну нитку, і прополіскувачі, і наліт раз у півроку знімати. Тоді не буде ні флюсів, ні абсцесів.

Сало і часник проти зубного болю

Найчастіше до клініки Челенгірова вночі телефонують за порадою, як зняти зубний біль. Пацієнти діляться і своїми знаннями.
— Традиційний спосіб — полоскання солоною водою і відваром ромашки, — каже асистент лікаря Людмила Кошкидько. —  Однак можна і зовнішніми методами біль зняти.
За щоку, де болить зуб, покласти шматочок свіжого, не соленого сала, доки не стихне біль. Інший спосіб — прив"язати до зап"ястка часник.
Його треба один раз загорнути у бинт, щоб не попекти руку, і примотати до протилежної руки від тієї сторони, де болить зуб, — ділиться Людмила Олександрівна. — У жінки, яка розповіла про цей метод, зуб заспокоївся на місяць. Мені ж допомогло на три дні.

Зараз ви читаєте новину «Безплатна нічна стоматологія ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути