Щоб вийти із депресії після розлучення із чоловіком вінничанка Людмила Поліщук розмалювала три поверхи свого під'їзду героями мультфільмів та казок.
"Мені тоді було дуже погано, - розповідає Людмила. - Була сильна апатія, нічого не хотілося. Я залишилася сама, із малою дитиною на руках і без роботи. Нам тоді ще зробили жахливий ремонт у під'їзді. Тут і так на душі погано, а заходиш в дім — як у погребі. Я і вирішила відвести душу. І мені легше, і сусідам приємно. Вдень не малювала, бо син був маленький не давав вийти з хати. А я була сама, не було кому помогти. То я вкладала його спати в 11 вечора і до 3-х ночі малювала. Дуже хотілося яскравих фарб, хорошого настрою, щоб люди були добріші.Допомогло. Таким чином глибока депресія переросла у задоволення".
Під час сильного стресу, до якого відноситься і розлучення, треба переключити свою увагу на щось інше, радить вінницький практичний психолог Юлія Моргун.
"У нас однаково працює позитивне і негативне мислення, - пояснює психолог. - Питання у тому, на чому ми акцентуватимемо увагу. Ми завжди маємо вибір — плакати чи переключитися на позитив. На чому ми акцентуємося, у те більше і поринаємо. Це добре видно на прикладі притчі. Онук із дідусем спостерігають як б'ються між собою два полярні вовки — світлий і темний. Онук питає: "діду, а який вовк переможе?". Дід відповідає: "той, якого ти будеш краще годувати."
У кожної людини є улюблена справа, на яку можна переключитись. Згадайте, що ви любили робити найбільше. Хтось подорожувати, хтось книжки читати, хтось вишивати. На це і спрямовуйте енергію. Нехай краще із вас виходить позитив, ніж ридання. Ця справа допоможе пережити стрес, завершити цю ситуацію і поставити у ній крапку. Часто із завершенням якоїсь справи, завершується попередній етап і починається новий період життя".
Коментарі