Продавці столичних магазинів для вагітних кажуть, що нині киянки цікавляться й купують практичний одяг. Його носять протягом вагітності й після пологів.
— Дівчина росте, а разом з нею ростуть і її штани, — знімає зі стенду лляні спортивні брюки Ольга Литовченко, 45 років, продавець магазину одягу для вагітних "Вікторія", що в торговельному центрі "Самсон". — Жінки перестали купувати джинсові комбінезони, а сміло експериментують з одягом усі дев"ять місяців.
При вході до відділу стоять два манекени з "животами" 6–7 місяця вагітності. На одному міні-сукня. Другий у капрі з кишенями на колінах й трикотажній кофті.
— Шорти та сарафани розкуповують і тендітні дівчатка, — продовжує Литовченко. — Зараз уся мода "вагітна". Більшість нашого одягу носиться й після родів: паски фіксують його по фігурі, а вільний крій нині модний.
Продавець запевняє, що кольори та моделі для вагітних не відрізняються від сезонних колекцій. Сукенки й блузи пошито із тканини яскравих кольорів — зеленого, жовтого та у дрібні квіти. Рукави — модні ліхтарики. Є багато трикотажних футболок і тунік.
— Для жінок у положенні маємо брюки з бандажною смужкою. Вона додатково підтримує живіт. Решта — із широкими трикотажними пасками, які натягають поверх чи під низ живота.
Майже всі штани нижче лінії талії додатково декоровані лляними пасками. Збоку є ґудзик або липучка. Вона на різних строках вагітності дозволяє збільшувати чи зменшувати талію й підтримує живіт.
На полицях "Вікторії" розкладені купальні костюми із біфлексу.
Відкриті купальники для вагітних удвічі дорожчі за суцільні
— Це синтетичний трикотаж із високим вмістом лайкри. Він розтягується на всі боки, — пояснює Ольга Литовченко. — Закриті костюми за 150 гривень беруть для басейнів. У комплект до відкритих, удвічі дорожчих, додається пелерина. Вона прикриває живіт.
За 220 грн у магазині продають атласні блузи. Лляні брюки коштують 150 грн, джинси — 280. Розміри одягу від 34 до 46-го.
Киянка Олена Сливка, 29 років, на сьомому місяці вагітності продовжує працювати менеджером столичного рекламного агентства.
— Мене не примушують дотримуватися дрес-коду, але й у пляжних суконках не бажано з"являтися в офісі, — розказує жінка. — Витратити купу грошей на одяг вважаю недоцільним, тому прискіпливо вибирала гардероб.
На літо жінка купила брюки бежевого кольору, дві трикотажні й бавовняну футболку, сарафан та спідницю.
— Усе вибирала на столичних базарах. Щодня комбіную одні й ті ж речі, але за допомоги аксесуарів намагаюся створювати різні образи.
На столичному "Даринку" продають одяг для вагітних виробництва Польщі.
— Вибирати одяг після п"ятого місяця вагітності треба точ-в-точ по фігурі, — радить реалізатор Світлана Паркова, 51 рік. — Брюки на стегнах і попі мають бути і не широкими, і не вузькими. Якщо дотримаєтесь цього правила, зможете штанішки й після родів носити.
Натуральна тканина, з якої пошито одяг для вагітних, містить від трьох відсотків стрейчу.
Підтяжками замінюють пасок
— При зрості 158 сантиметрів не можу собі купити жодних брюк! — скаржиться киянка 26-річна Аліса Воробйова. Жінка вибирає літні брюки в магазині для вагітних на Львівській площі. — Усі моделі розраховано на зріст від 176, тож мушу вкорочувати довжину. Міряла в магазині штани — якраз на мене. Тільки-но виходжу на вулицю — починають йорзати і спадати.
Чоловік Воробйової жартома порадив одягнути штани з підтяжками. Начебто така підтримка не передавлюватиме живіт.
— Тепер ходжу виключно з підтяжками, — каже жінка.
У спеціалізованих магазинах для вагітних, щоб відрегулювати ширину блуз і сарафанів, продавці радять користуватися застібкою-автоматом. Вона допомагає зробити додаткову складку і зменшити об"єм одягу. На більшому терміні вагітності жінка перестає користуватися нею.
Коментарі
3