
Нарощування штучного волосся стало настільки поширеним, що на чемпіонатах перукарів почали забороняти його використання. Однак значна частина модельєрів вважають, що традиційні стрижки й фарбування вже себе вичерпали.
— Ясно, що, коли стригти вже нічого, волосся нарощують. Десь півроку тому наші жінки масово почали нарощувати волосся, — розповідає Тетяна Плахотіна, директор київського салону краси "Кларія" (вул. Анищенка, Печерськ). — Спочатку трималася мода на темне — чорне та натурально-каштанове волосся. Але почалося літо — пішли штучні блондинки. У них зазвичай рідке волосся, яке довго росте.
Перукарі кажуть, що нарощувати волосся приходять жінки різного соціального статусу. Всі вони шукають допомоги в салонах, бо наростити волосся в домашніх умовах неможливо.
Майстер насамперед оцінює, наскільки волосся клієнта грубе та життєздатне. Тоді радить щодо вибору матеріалів і способу нарощування. На цьому етапі важливо пам"ятати: наслідки дешевих послуг можуть бути непередбачуваними для вашого рідного волосся.
Найбільш поширені два типи нарощення — гаряче та холодне. У першому випадку "донорське" пасмо кріплять до рідного волосся за допомогою смол, які розігрівають та притискають спеціальними гарячими щипцями. В іншому варіанті пасмо прикріплюється до рідного волосся за допомогою спеціальних клеїв. Ця технологія вважається менш шкідливою.
Що з таким волоссям проблемно ходити — неправда
Найпростіше якісне нарощування волосся коштує 1 тис. грн, найдорожче — 3 тисячі. У салоні на околиці Києва одне пасмо так званого неукраїнського волосся з "гарячою" капсулою кріплять за 20–30 гривень. Капсула з гарним вітчизняним волоссям коштує від 100 грн за пасмо. Волосся українського виробника, або слов"янське, вважається якісним. Часто воно краще за італійське, іспанське, азіатське, що потрапляє на наш ринок, пройшовши неповну обробку.
Нарощене волосся носять близько чотирьох місяців. Воно потребує особливого догляду. Зокрема, розчісується спеціальними гребінцями з ніжною натуральною щетиною, миється спеціальними комплексами, в які входять шампунь, бальзам, силіконовий гель (силікон скріплює волосся, коли воно кошлатиться). Комплект препаратів для догляду коштує від 180 гривень.
— Те, що з таким волоссям проблемно ходити, — неправда. Волосся легко миється. Його просто заплітати в три косички, — каже студентка Київського міжнародного університету 19-річна Анна Андрощук. Дівчина нарощувала волосся на капсулах уже двічі. Прийшла на виставку купити собі ще кілька пасем волосся.
— Тут за 20 гривень мені зараз наростять ще одну прядку на 40 сантиметрів.
Коментарі
2