середа, 15 грудня 2010 04:15

Шкіряну підлогу роблять зі старого одягу

Автор: фото з сайта www.pan-parket.com.ua
  Шкіряну підлогу добре стелити у спальні, дитячій кімнаті чи залі. Вона зберігає тепло і поглинає шум
Шкіряну підлогу добре стелити у спальні, дитячій кімнаті чи залі. Вона зберігає тепло і поглинає шум

У столичних магазинах почали продавати підлогу "під старовину". Дошки сильно витерті, із дірками від черв'яків, шорсткою поверхнею. Ціна за 1 кв. м від 2,5 тис. грн.

— Клієнтів на таку підлогу мало, наші люди ще до неї не дозріли. А в Європі — це остання мода, — каже Олена Павленко, директор київського столичного салону.

Новинкою є також шкіряна підлога. Її стелять у спальні, дитячій кімнаті чи залі. По ній ходять босими. Від підборів залишаються сліди, які довго не розходяться. Миють вологою ганчіркою.

— Підлога продається готовою. 30 квадратних метрів одна людина кладе за день. Не треба ні клею, ні основи. Шматки мають готові засуви, які кріпляться один до одного. В основі йде водостійка панель. Вона прикріплена на корковий лист. Він служить для звукоізоляції і зберігає тепло. Зверху на панель покладена пресована натуральна шкіра товщиною 2,5 міліметри. Спеціально для підлоги тварин не вбивають. Використовують шкіряний одяг, інші речі, що були у вжитку.

Шматки підлоги є квадратної форми, прямокутної та у вигляді вузьких брусків. Вони нагадують шкіру крокодила чи змії. Можуть мати гладку або рельєфну поверхню. Зверху підлога покрита лаком, щоб не стиралася. Квадратний метр коштує близько тисячі гривень. Якщо правильно доглядати, прослужить 5–10 років.

Тим, хто хотів би довше не міняти підлогу, Олена Павленко радить стелити паркет. Він прослужить і 50 років. Паркет можна декілька разів шліфувати і реставрувати. Модним є з екзотичних видів дерев. Його привозять з Африки і Південної Америки. Він покритий лаком.

— Альтернативою паркету є тришарова дошка. Покласти таку підлогу удвічі дешевше. Стелять її на коркову підстилку, скріплюють замковими засувами. Недолік дошки у тім, що верхній шар має 3,5 міліметри і його не можна шліфувати. Виробники дають гарантію 25 років лише на конструкцію. Запевняють, що не розклеїться.

Найдорожчим є художній замковий паркет. На підлозі із різних порід дерев викладені візерунки, які нагадують килим. Підходить для великих залів та кабінетів, де багато вільного простору. Дизайнер промальовує візерунок вручну. Вартість 1 кв. м — 4–9 тис. грн.

Найдешевший — ламінат. Він швидко зношується. Без підігріву така підлога холодна. Через штучне виробництво має різні відтінки і малюнки. Німці придумали ламінат 3D. Якщо на нього дивитися в окулярах, має об'ємне зображення.

— Для ванної кімнати та сауни підійде водостійкий ламінат. Його можна викладати на свіжу стяжку. В основі йде не деревостружкова плита, а ПВХ — полівінілхлорид. Зроблений із синтетичної смоли, має отвори у вигляді бджолиних сот. Через них проходить вода і не появляється пліснява.

Під ламінат можна класти електричний або водяний підігріви. Бельгійський виробник дає 20 років гарантії для житлових приміщень.

Олена каже, що замість керамічної плитки почали використовувати дерев'яну. Вона не б'ється, удвічі легша.

— Така плитка тепла на дотик, має рельєфну поверхню. Роблять її зі стружки дуба, бука і ясена. Суміш пресують при великій температурі у три шари. Аби вона склеїлася, добавляють природний бурштин. Найкраще плитка підходить до ванної, туалету і кухні. З одного боку вона має самоклеючу плівку, яка кріпиться до стяжки. Має декор під шкіру, мармур та папірус.

Зараз ви читаєте новину «Шкіряну підлогу роблять зі старого одягу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути