— Для запашної випічки часто використовую апельсинові цукати. У магазині натуральні коштують дорого. Готую їх сама. Рецепт знайшла в соцмережах, — каже 44-річна Поліна Польна зі Львова.
— Три великих апельсини вимиваю щіткою з харчовою содою. Очищую шкірку й нарізую смужками. Заливаю водою і варю 7 хвилин. Промиваю і готую ще двічі. За третім разом додаю чайну ложку солі, щоб цукати не гірчили.
Нагріваю по склянці води й цукру, щоб розчинилися кристали. Вкидаю апельсинові шкірки. Варю, доки википить весь сироп. Наприкінці додаю на кінчику ножа лимонної кислоти. Цукати кладу в банки та зберігаю в холодильнику.
Цукати можна висушити, будуть як чипси. Для цього висипаю на друшляк, щоб стік сироп. Викладаю на добу на пергаментний папір. Тоді складаю в банку. Можна обкатати в цукровій пудрі.
Апельсини ще сушу кільцями. Так само й лимони, банани. Закладаю в сушарку на 12 годин, виставляю температуру 40 градусів. Можна сушити в газовій чи електричній плиті за температури 100 градусів 4–6 годин. Але духовку треба залишати привідкритою, щоб циркулювало повітря. Сушені апельсини, лимони чи банани додаю в салати та запіканки. Використовую також для приготування чаїв і глінтвейнів.
— Раніше шкірки апельсинів викидали, а тепер готуємо з них солодощі. Їх люблять діти, — розповідає черкащанка Аліна ЛЕВЧЕНКО, 34 роки.
— Плитку чорного шоколаду розламую на шматки й розігріваю на водяній бані. Додаю 50 грамів масла. Смужки апельсинових цукатів опускаю по одній у шоколадну масу. Викладаю на пергаментний папір. Як охолоне, кладу в холодильник до повного застигання.
Недавно навчилася використовувати цедру лимона. Зрізую лише жовту частину. Розкладаю на тарілці й залишаю на кілька днів, щоб висохла. Шкірку перетираю кавомолкою в порошок. Зберігаю в темному місці в щільно закритій ємкості, щоб не вивітрювався запах. Використовую для випічки, додаю в чай.
Коментарі