Киянка Оксана Банацька у грудні торік народила доньку Софію. Як збиралася у пологовий будинок і що з речей виявилося зайвим, розповіла кореспонденту Gаzeta.ua.
"Що тільки не радили мені брати у пологовий будинок, - розказує Банацька. – Подруга переконувала, що варто купити страховку на пологи, у жіночі консультації дали список речей, які треба купити з собою. Багато з них виявилися зайвими. Все я поділила на три категорії: документи + речі + техніка".
З документів Банацька радить узяти паспорт, обмінну картку, страховку, якщо її купили.
"Список з речами поділила на одяг для себе, одяг для малюка, засоби гігієни, посуд і їжу. Собі купила тапочки м'які та резинові, халат, 2 нічні сорочки та довгу футболку. У ній і народжувала. Вона вільна, легка, не прилипала до тіла і ніде не тиснула. Її на собі не відчувала. Знайомі, які народжували, радили брати на пологи річ, яку не шкода буде забруднити. Але головне для мене не одяг, а аби дитина народилася здоровою. Тому ні на чому не економила".
З білизни радить віддати перевагу бюстгальтерам для годування.
"Такі бюстгальтери дуже легко розщібаються. Щоб нагодувати дитину, не доведеться роздягатися. Взяла ще 5 пар трусів. На жіночих форумах радять віддавати перевагу одноразовій білизні. Запитувала про таку в аптеці і магазинах для вагітних. Але так ніде і не знайшла".
Не встигла купити комплект постільної білизни.
"Мала народжувати з 26 по 30 грудня, а у пологовий забрали 16 грудня, - згадує Оксана. – Напередодні цілий день з чоловіком розставляли меблі у дитячі кімнаті. Я нічого не носила і не сунула, але ввечері почалися схватки. У той момент були складені тільки документи, одяг для мене і для дитини. Посуд, а саме тарілку, чашку і ложку, мені вже наступного дня привіз чоловік. Те ж саме робили з одягом на виписку".
З засобів гігієни треба купити паперові рушники, мило рідке, шампунь, туалетний папір, одноразові пелюшки, прокладки.
"Останніх дехто радить брати кілька упаковок. Звісно, їх потрібно буде багато, але нащо нести їх з дому, якщо усе можна буде купити в аптеці пологового. Ціни там не набагато вищі. Те ж саме стосується одноразових пелюшок. Набір для пологів теж купили у роддомі. Він обійшовся десь у 450 гривень".
Для дитини киянка придбала підгузники. З одягу усього по три штуки: пелюшки тонкі і байкові, шапочки, бодіки, шкарпетки, повзунці і кофтинки.
"Для доньки купила в аптеці електронний градусник. Присипку, крем під памперси і дитяче мило купила вже після народження в аптеці".
Наталя Чоп двічі народжувала у Луцькому пологовому будинку. У родом приїхала з чоловіком і двома пакетами речей.
"Багато речей купувати не варто, - пояснює Наталя. – Я народжувала з чоловіком. Медперсонал казав, що потрібно придбати, і чоловік купував ліки, одноразові рукавички і пелюшки в аптеці. Ціни ті ж самі, що усюди по місту. Партнерські пологи тим і легші, що поруч є людина, яка і підтримає, і допоможе. Народжують усі в окремих палатах. Там є ванна. Кажуть, вода полегшує біль під час схваток. Акушер включала нам музику. Палати обладнані усім необхідним. Є навіть фітбол. Я сиділа на м'ячі, доки чоловік масажував мені поясницю. На роди вистачить одного набору одягу для дитини. Решту рідні можуть підвезти пізніше".
Коментарі