За церковними правилами називати дитину треба іменем, яке є у святцях.
Про це розповів священик Української православної церкви Московського патріархату Володимир Ромащенко з міста Миронівка Київської області.
"Для дитини слід обирати ім'я, яке є у святцях.. В жодному храмі і монастирі не молитимуться за людину з іменем, якого там немає. Вибирати є з чого: святці налічують близько 900 чоловічих і 250 жіночих імен", - сказав він.
"Дане у такий спосіб ім'я тісно пов'яже дитину з її ангелом-охоронцем. Вона матиме небесного покровителя, який молитиметься за неї. До нього вона зможе звернутися у будь-який момент. Якщо ім'я не подобається, можна дати дитині ім'я святого, день якого припадає на 40 день після народження. Саме тоді дітей хрестять", - додав Володимир Ромащенко.
Священик радить перед вибором імені вивчити житіє святого, в честь якого називаєте дитину.
"Святий впливатиме на життя дитину. Є вірогідність, що вона повторить його шлях. Імена монахів і великомучеників можна давати, але подумайте, чи бажаєте такої долі своїм дітям".
Якщо дитину все-таки назвали іменем, якого у святках немає, під час хрещення священик дасть інше.
"В такому випадку дитину називають в честь святого, якого згадують в день хрещення. За бажанням батьків можуть дати ім'я, яке найбільше подібне до мирського. Наприклад, Станіславу під час хрещення можуть дати ім'я В'ячеслав", - сказав він.
"Раніше імена, дані під час хрещення, не розголошували. Таке правило існувало в радянські часи, коли релігійних людей переслідували. Тепер ім'я можна не приховувати. Якось прийшов до мене у храм чоловік Станіслав і каже: "Не знаю, яке ім'я дали мені під час хрещення. Хрестили в радянські часи, батьки і хрещені померли. А більше ніхто мого імені не знав". Дав йому хресне ім'я В'ячеслав, щоб не забув", - додав священик.
Коментарі
4