четвер, 15 липня 2021 09:27

У водах Дніпра екологи виявили 161 забруднювач

Неділя, 4 липня, 22:50

Рятувальник підіймається пожежною драбиною на майже 10 метрів. Обхоплює руками 8-річного хлопця, який сидить на верхівці берези в селі Солова Глинянської територіальної громади на Львівщині. Тягне на себе. Дитина не пручається.

За хвилину обидва спускаються на землю. Школяр наляканий, пригортається до матері. Жінка дякує рятувальникові. "Швидку" викликати відмовляється.

– Увечері діти гралися на майданчику. Із цим хлопчиком щось не поділили. Почали його обзивати. Малий від образи чи протестуючи видерся на дерево. А злізти не зміг, боявся. Селяни хотіли зняти, але нічого не вийшло. Серйозна висота, – говорить 33-річний Ігор Курус зі служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області. – Неясно, скільки малий так просидів на гілці. Мати набрала нас вже о пів на одинадцяту вечора. Дерево майже не мало гілок при землі, щоб можна було зачепитися. Дивувалися, як він хвацько зумів на нього вилізти. Хлопець був у стресі, але фізично не постраждав.

Це третій випадок булінгу на Львівщині за два місяці. У травні звільнили вчительку початкових класів школи №87, яка била першачків по обличчю. У селі Солонка Львівського району викладачка інформатики погрожувала порізати учневі палець, бо забув удома ручку

Автор: gettyimages.com
  Служба безпеки України з поліцейськими, рятувальниками та бійцями Національної гвардії провела антитерористичні навчання біля синагоги Бродського в Києві 4 липня. За легендою, бойовики зайняли святиню та захопили в полон посла Ізраїлю Йоеля Ліона, який взяв участь у заході. Правоохоронці знешкодили умовних терористів і звільнили заручника
Служба безпеки України з поліцейськими, рятувальниками та бійцями Національної гвардії провела антитерористичні навчання біля синагоги Бродського в Києві 4 липня. За легендою, бойовики зайняли святиню та захопили в полон посла Ізраїлю Йоеля Ліона, який взяв участь у заході. Правоохоронці знешкодили умовних терористів і звільнили заручника

А в цей час:

– Ти чого так довго? Виходь, бо живіт крутить! – львів'янин Максим Січко, 27 років, стукає у двері вбиральні. Туди зайшла його дружина 27-річна Єва.

Подружжя отруїлося на зустрічі з однокласниками. Влаштували гуляння на природі.

– Стояла спека. М'ясна нарізка й торт найпевніше зіпсувалися. Хоча Максим у всьому звинувачує заливну рибу. Однак я її не їла, – розповідає Єва.

Із 19 людей на зустрічі отруїлися 17.

– Таня і Валя – вегетаріанки. Мабуть, це їх і врятувало. Незручно перед класною керівницею. В неї була блювота, підскочила температура.

Киянка 37-річна Любов Павлова йде на кухню попити води. В умивальнику бачить променистого полоза.

– У нас змія! – кричить чоловіку Павлові. Біжить до сусідів поверхом вище, які тримають плазуна. – Женю, Свєто! Він знову до нас утік.

До Павлових полоз залазить удруге за місяць.

– 10 червня готувалася до дня народження чоловіка. З тумбочки виповз Сем. Ледь не впала зі страху. Думала в поліцію дзвонити, але у вайбері сусіди написали: "Утік полоз. Не кусається", – розповідає Любов. – Сусідів попередила: ще раз знайду в себе змію, напишу заяву.

Сусіди вибачаються.

– У мене змії живуть із дитинства, – говорить Євген Гудимов, 48 років. – На шерсть котів і собак маю алергію. Полози – одне задоволення. Сем часто тікає. Ховається за диванами чи шафою.

  За добу, 3 липня, в Україні від коронавірусу померли 14 людей. Країна увійшла в п’ятірку європейських держав за щоденною кількістю смертей від Covid-19. Серед лідерів Росія та Італія. У світі за рівнем смертності входимо у перші 50 держав. ”Схоже, в кирпатої старої почала самозагострюватися коса”, – розмірковує художник Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
За добу, 3 липня, в Україні від коронавірусу померли 14 людей. Країна увійшла в п’ятірку європейських держав за щоденною кількістю смертей від Covid-19. Серед лідерів Росія та Італія. У світі за рівнем смертності входимо у перші 50 держав. ”Схоже, в кирпатої старої почала самозагострюватися коса”, – розмірковує художник Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ

"Заява непрезидента Білорусі Олександра Лукашенка про перекриття кордонів з Україною – це підготовка до цілковитої здачі білоруського суверенітету. На її територію увійдуть російські окупаційні війська. Наша влада й суспільство мають розуміти, що є загроза широкомасштабного вторгнення московської орди по периметру спільного кордону з Ерефією та Білоруссю. Маємо готувати відповідь", –

Дмитро ЯРОШ, командувач Української добровольчої армії

Система електронного документообігу запрацює в Україні до 2024 року, заявили в Міністерстві цифрової трансформації. Замість паперових довідок на телефон чи пошту приходитимуть цифрові. Будуть чинні в усіх державних і приватних структурах.

У водах Дніпра екологи виявили 161 забруднювач – отрутохімікати, ртуть, важкі метали. Дослідження проводили під контролем Рахункової палати України.

З кінця липня американська вакцина Pfizer з'явиться в центрах щеплення проти коронавірусу. Буде доступна для всіх, каже головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Податкова та Державна служба праці перевірять роботодавців. Шукатимуть неоформлених працівників. Якщо виявлять, оштрафують на 60 тис. грн. Удруге стягнуть до 180 тис.

23,2% українців торік жили за межею бідності. Отримували менш як 3487 грн на місяць, за даними Державної служби статистики.

Усі інформаційні матеріали в готелях Єгипту дублюватимуть українською, за рішенням тамтешнього уряду. У країні запустять україномовну гарячу лінію для наших туристів.

Випускник київського фізико-математичного ліцею Денис Кінзерський єдиний в Україні склав три предмети зовнішнього незалежного оцінювання на 200 балів – математику, хімію та біологію. Після вступу в університет йому рік щомісяця платитимуть президентську стипендію – 10 тис. грн. На участь в ЗНО зареєструвалося понад 300 тис. людей.

Треба рятувати білорусів

У Білорусі припинили грати у "багатовекторність". Лукашенко розриває контакти із Заходом. Ступінь ізоляції стрімко прямує до північнокорейського сценарію.

Бацька продовжує доводити опонентам режиму, що від репресій не так просто сховатися. Повертається до призабутої радянської моделі, коли еміграція була рідкісним привілеєм. Лукашенко сам визначатиме, кому можна відсиджуватися у Вільнюсі або Києві, а хто має сидіти в катівнях КГБ. Щоденно сотні білорусів перетинають український кордон у пошуках притулку. Бацька дав команду перекрити цю останню "дорогу життя".

Маємо стати "праведниками Білорусі", подібно до людей, які рятували євреїв від нацистів. Виклики на роботу від українських компаній, запрошення на конференцію, семінар. Виклик від дуже далеких родичів на весілля, уродини чи похорон, допомога з першим житлом і першою роботою після перетину кордону – це все може врятувати життя комусь із білорусів.

Євген ДИКИЙ, біолог, екскомандир роти батальйону "Айдар"

Проблеми кожного корінного народу треба вирішувати окремо

Закон про корінні народи України відповідає світовій практиці. Ми маємо моральний обов'язок перед кримськими татарами, караїмами та кримчаками.

Українське ставлення до проблем цих людей змінилося 2014 року. Україна почала захищати не лише територіальну цілісність, а й право кримських народів на самовизначення.

До проблем кожного корінного народу треба підходити окремо. Маємо справу з однією відносно чисельною нацією – кримськими татарами – й невеликими етнічними групами по кілька сотень осіб – караїмами та кримчаками – які перебувають на межі зникнення. На підконтрольних Києву територіях України караїмів і кримчаків майже немає.

Міг би допомогти діалог із Туреччиною, яка є колискою культури частини кримськотатарського народу. Щодо караїмів і кримчаків на часі говорити з Ізраїлем. Їхній закон про повернення проголошує, що представники етнічних груп мають право на громадянство. Кримчаки – одна з груп євреїв, що практично зникла. В Ізраїлі докладають зусиль, щоб зберегти принаймні пам'ять про спадщину цього народу.

Особлива ситуація з караїмами. До їхньої спадщини виявляють увагу й Ізраїль, і Литва. Ухвалюють рішення, пов'язані зі збереженням ідентичності караїмів Тракаю – ізольованої громади караїмського народу, що з давніх часів живе на території Литви.

Росія заявила в ПАРЄ протест у зв'язку з ухваленням закону. Каже, він "порушує права етнічних росіян". Москва хоче використати його із пропагандистською метою. Їхні претензії абсурдні. Бо мета закону очевидна – йдеться про народи, які не мають державності та захисту самобутності.

Віталій ПОРТНИКОВ, публіцист

125 адміністративних справ проти релігійних організацій і вірян відкрили з 2014-го окупанти в Криму. Стягнули 602,3 тис. грн штрафів, за даними Кримської правозахисної групи

405 українців незаконно утримують у Росії й на окупованих територіях. Серед них – 44 військових, 30 жінок, каже уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова

У бабиному селі сусіди дозволяли 13-річному сину їздити на машині. Одного вечора він катався з друзями й на повній швидкості влетів у корову, яку гнали з пасовища. Лобове скло розбилося, бампер погнуло. Тварина загинула. Увечері її власник із чотирма родичами прийшов до сусідів. Мусили заплатити за корову й моральну шкоду. Малого за кермом більше не бачив.

Віталій Олексієнко

Сусід зверху постійно затоплював, зіпсував підвісну стелю. Ходив розбиратися, він тільки сміявся: "Та мені пофіг. Звертайся, куди хочеш". Через соцмережі з'ясував, що працює в IT-компанії. Пішов до керівника. Сусід зблід, як побачилися в офісі: "Ремонт оплачу". Ввечері заніс гроші та пляшку віскі. Розпили мирову.

Олександр Іщенко

Лікувала чоловіка від алкоголізму. У реабілітаційних центрах не допомогли. Звернулася до знахаря, якого хвалили знайомі. Дядько зробив відвар і наказав регулярно пити. За кілька днів у чоловіка стався інсульт. Мав хворе серце. Трави зашкодили.

Ольга Шеремета

 

Двоюрідний брат свариться з сусідами за межу. Звели паркан і вилізли на його город. Запропонував звернутися в суд. Родич засміявся: "Наші суди – дно повне. Краще я цю огорожу спалю".

Микола, 41 рік, Суми

Хлопець від якого народила, не визнав доньки. Мовляв, він безплідний. За кілька років дізнався, що діагноз хибний. Прийшов миритися та пропонував весілля. Прогнала.

Оксана Кравчук, 30 років, Тернопіль

Подруга переконувала вкластися в будівництво й за кілька років переїхати в квартиру. Відмовилася. Взяла житло у старій багатоповерхівці. Знайома ж досі нічого не дочекалася. Вклала гроші в аферу.

Ірина Клецко, 40 років, Львів

У баби зник кіт 8-річний Мурзик. Вона страшно плакала: "Як рідний був". За 10 днів поліз на горище за мішками. Відімкнув двері, а на порозі лежить кіт. Виснажений, але живий. Баба його випадково там замкнула й забула. Виходили.

Іван, 33 роки, Полтава

Кума не могла вийти заміж. Була у ворожки, та не допомогла. Одного дня врятувала від собаки дитину у дворі. Ввечері прийшов дякувати батько. Виявився вдівцем і згодом запропонував зустрічатися. Живуть разом.

Віра, 40 років, Івано-Франківськ

Зараз ви читаєте новину «У водах Дніпра екологи виявили 161 забруднювач». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути