На 1 січня 2013 року в Києві жили 2 мільйони 845 тисяч осіб, за інформацією столичного управління статистики. Від 1 грудня 2012-го до січня 2013-го кількість жителів міста зросла на 30,8 тисячі: 6 047 – природний приріст населення, решта – за рахунок міграції
Олексій ПОЗНЯК, 34 роки, завідувач відділу міграційних досліджень столичного Інституту демографії та соціальних досліджень:
– Скільки людей зараз живуть у Києві, можна тільки приблизно оцінити. Називали навіть цифру 5 мільйонів. Статистикою зафіксовано 2 мільйони 845 тисяч осіб, станом на 1 січня 2013 року. Ще десь 300 тисяч мешкають тут неофіційно.
Ми по-різному досліджували кількість населення. Спершу рахували, скільки солі купують. Потім брали дані про кількість осіб, які офіційно працюють у Києві на великих і середніх підприємствах, проживаючи за межами столиці. Перевіряли також реальну кількість учнів у школах і порівнювали її з даними державної статистики.
Найбільше їдуть до Києва з Черкаської, Чернігівської та Житомирської областей. Вихідців із Західної України у столиці – до 15 відсотків. Основна причина – можливість знайти роботу з високою зарплатнею. З Києвом щодо цього можуть конкурувати хіба що приморські міста й Крим, та й то тільки в сезон.
Київ завжди акумулював кадри з усієї України. У місті залишається іногородня молодь, яка тут вчилася. Чоловіки старшого віку їдуть сюди на будівництво, особливо масово це було до кризи. До столиці з'їжджаються працювати люди різних соціальних прошарків: від кваліфікованих менеджерів до торговців на ринку. Більшість політиків і чиновників, навіть у виконавчій владі столиці, – не кияни.
Хоч би як розширювався Київ, він ніколи не стане мегаполісом, подібним до Москви. По-перше, тому що українців щороку меншає. Прогнозують, 2036-го у столиці офіційно житимуть близько 3 мільйонів 200 тисяч осіб. Неофіційно – плюс 400 тисяч.
Згідно з переписом 2001 року, в Києві народилися 50 відсотків тих, які нині тут мешкають.
Коментарі
4