середа, 14 серпня 2013 16:04

Півтора кілограма меду припадає цього року на одного українця

Неділя, 11 серпня, 13.30

30-річний Роман Патрушев змітає розбите скло з підлоги в офісі на вулиці Шевченка в центрі Луганська. Відсуває стіл, крісла виносить у коридор. У приміщенні через вибух у сусідньому будинку номер чотири повилітали шибки.

– Так бахнуло сильно, я аж перехрестився. Думав, ракетою в Луганськ хтось стрельнув, – розповідає телефоном. – Десь через півгодини, як рятувальники почали розгрібати й діставати людей з-під уламків, з'їхалося все начальство міста. А мешканці давай на них кидатися – мовляв, це вони в усьому винні.

Газ вибухнув на сьомому поверсі в чотирикімнатці. Припускають, через установлення індивідуального опалення і перепланування помешкання. Обвалилися перекриття між поверхами, винесло фасадну стіну. Під завалами опинилися 16 людей. 73-річна Світлана Зубрицька та 68-річний Володимир Махортов загинули.

– Усю ніч будинок охороняли від мародерів, рятувальники розбирали завали. Місце освітлювали прожекторами на колесах. Я до опівночі все це бачив – чекав монтажників, щоб вікна вставили, – додає Роман.

14-поверхівку збудували 1977 року. До половини під'їздів проведений газ, у решті квартир на кухні – електрика

А в цей час:

– Кабан, куди ти вліз? Тебе ж треба трактором витягати з цього болота! – кричить 21-річний Олександр Пугач.

Із товаришем Олегом Драчем кидають мотузку 24-річному Віталієві Коростеню. Той важить близько 100 кг, по пояс загруз у трясовині річки Коломак біля села Куликівка на Полтавщині. Зайшов туди, аби поцілити дику качку. З компанією приїхав на відкриття полювання.

– Усе, пацани, схопився, тягніть, – говорить Віталій. У нього все обличчя в грязюці.

Коли починають тягти, різко пускає троса.

– Так діло не піде, – говорить Пугач. – Треба залучати важку артилерію.

Мотузку прив'язують до зеленої "Ниви", іншим кінцем Віталій обмотує себе під грудьми. Машина здає назад. Коростень повільно підпливає до берега, чоботи залишаються у воді.

Решту часу відігрівається в машині. Його товариші вполювали по качці.

26-річна Ольга Підгородецька підмальовує вії чорною тушшю перед дзеркалом у квартирі на околиці Львова. Вона на третьому місяці вагітності. Збирає у рюкзак речі: лакований червоний капелюх, костюм Вєрки Сердючки, пару старих повзунків. Увечері працюватиме тамадою – подруга виходить заміж.

– Весілля й корпоративи веду кілька років, – розповідає. – Наталя зі мною півроку тому домовилася. А потім дзвоню їй, кажу: вагітна, шукайте когось іншого. Навіть слухати не хотіла: "Олька, мій майбутній чоловік – американець. На весілля приїхали його родичі та друзі. Треба показати, що таке справжня українська гулянка. А краще за тебе того

ніхто не зробить".

Гуляють у ресторані "Еліт" на вул. Городоцькій із 15.30 до 00.30. За цей час Ольга проводить вісім конкурсів. Улюблений – перегони чоловіків із затиснутими між ніг стільцями. Наступного ранку тамаді телефонують із пропозицією вести весілля в жовтні.

– Ну і нехай уже видно животик – це для майбутнього подружжя буде хороший знак, – сміється замовник.

22-річний Назар Кириленко з одномісним наметом і спальником у руках чекає автобус на зупинці в селі Легедзине Тальнівського району Черкаської області. Учора тут була "Трипільська толока". Щоб добудувати хату трипільців, добровольці місили 9 т глини із 2 ц полови. Після толоки влаштували вечорниці й кінопоказ. Багато хто залишився ночувати в наметах біля музею.

– Цього року людей найбільше було. Учетверте приїжджаю. Будівельник, тому роботи з глиною не боюся, – Назар чухає потилицю. – Учора так бавилися, що мене друзі у місиво повалили й обліпили глиною по шию. Коли підсохла, був схожий на живу скульп­туру. Мусив бігти до ставка відмиватися.

Таких, як я, там було багацько.

Назар не дочекається автобуса і зупинить вантажівку. Доїде до райцентру Сміла, там пересяде на рейсовий бус до Черкас.

35-річна Світлана Цуркановська із села Сосонка Вінницького району з сином Олександром виносять із кімнати мокрі килими й диван. Сушать надворі. Вимочують воду з підлоги. 5 год. тому тріснув 160-літровий акваріум.

– Якраз ремонт зробила, бо мала тиждень вихідних. Поклеїли шпалери, пофарбували плінтуси й підлогу. Приїжджаю з роботи, заходжу, а ноги чвак-чвак по дорожці, – згадує господиня. – Шпалери встигли повідставати від стіни. Дерево поморщилося. Мало не плачу, бо коли висохне, грибок піде по стінах. Рибки билися-билися об килим і вмерли. Тільки одна вижила.

Акваріум тріснув, бо неправильно встановили після ремонту – під укіс.

1,5 кілограма меду припадає цього року на одного українця, пові­дом­ляють в Українському клубі аграрного бізнесу. Це – найбільше у світі, з розрахунку на душу населення

Міжнародні змагання з триатлону Kiev Triathlon Cup 24 серпня скасували через ­Віктора Януковича. "­Оскільки траса, на якій планувався старт, використовується як маршрут пересування президента на День Незалежності", йдеться в листі Державної служби охорони. Змагання мали відбутися в історичній частині столиці. Триатлон включає плавання, велогонку та біг по шосе.

На два роки в російську в'язницю може сісти рибалка Олександр Федорович із села Безіменне Новоазовського району Донеччини за незаконний вилов риби. Він – ­єдиний із п'яти чоловіків, хто вижив після зіт­кнення українського човна з катером російської берегової охорони в Азовському морі 17 липня. ­Після двох операцій Федорович перебуває в місті Єйськ, винаймає кімнату. Дипломати ведуть переговори, щоб перевезти його в Україну.

Новий посол США в Україні Джеффрі Пайєтт учить українську мову. Уроки брав щоранку ще у Вашингтоні, перед переїздом. У відео­ролику про себе українською сказав: "Вітаю! Я Джефф Пайєтт – новий посол Сполучених Штатів в Україні. До скорої зустрічі в Україні". ­Попередній посол Джон Теффт на врученні вірчої грамоти від колишнього президента Віктора Ющенка промовив: "Я маю надзвичайний привілей представляти президента Обаму та американський народ. Чекаю з нетерпінням на плідну співпрацю та побудову стратегічного партнерства між країнами". ­Після чого зізнався, що ­більше слів українською не знає.

Що робили у прокуратурі, судах і міліції

42-річну жінку, яка продавала своїх дітей, затримали 8 серпня працівники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю у закарпатському місті Берегове. За 8-річного сина і 3-річну доньку правила $2 тис. – по 8 тис. грн за кожного. Міліціо­нери назвалися покупцями. Щойно жінка взяла гроші за дівчинку і намагалася втекти, її затримали. Тепер може сісти за ґрати на 15 років. Дітей забрали до притулку.

12 серпня суддя Вінницького міського суду Юрій Ковбаса виправдав правозахисника Дмитра Гройс­мана, якого звинувачували у поширенні порнографії. ­Підстава – відсут­ність складу злочину. Це було 74-те засідання суду. До вироку Гройс­ман не дожив п'ять днів – помер 7 серпня від серцевого

нападу. Правозахисникові загрожувало три роки в'язниці. Він поширив у інтернеті фотографію Конституції України, на якій лежить фалоімітатор. Експерти визнали знімок таким, що демонструє негативне ставлення до держави.

Суддя Летичівського район­ного суду Хмельницької області Світлана Курнос виправдала начальника район­ного управління Держ­автоінспекції – Віктора Біланя. Його звинувачували в отриманні хабара. 27 листопада торік він зупинив машину Олега Бондаренка, звинуватив у порушенні правил дорожнього руху.

Шофер дав даїшнику 50 грн, потім – іще 50, бо тому здалося мало. ­Згодом заявив про це до міліції, відеозапис про хабар оприлюднив у інтернеті. Біланя звільнили "за дискредитацію", однак суддя оголосила: гроші самі впали до його рук. Запису відеореєстратора до уваги не взяла. Водія зобов'язала сплатити 2 тис. грн за те, що платив хабара.

– Людина, яка давала гроші, є, а яка їх брала – нема, – дивується Олег Бондаренко.

Рішення суду датоване 17 квітня 2013 року. В Єдиному реєстрі з'явилося у серпні, коли минув термін його оскарження. Віктора Біланя поновили на посаді.

Анекдоти

– Підсудний, що скажете на свій захист?

– П'ять тисяч, Ваша честь.

– Доларів?

– Ні, гривень, Ваша честь.

– Підсудний, ви тільки що образили суддю!

Розмовляють двоє олігархів:

– Звідки ти такий засмучений?

– Від стоматолога.

– Бідолаха! Скільки ж він у тебе вирвав?

– Півтора мільйона.

Зараз ви читаєте новину «Півтора кілограма меду припадає цього року на одного українця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути