середа, 05 лютого 2014 16:57

На 90 відсотків Україна здобуде медаль у жіночій біатлонній естафеті

У санному спорті виступлять шестеро українців

Найбільші шанси на олімпійську медаль маємо в жіночому біатлоні. Як повинні пройти змагання, щоб після їх закінчення ми були задоволені?

– Якщо наші дівчата потраплятимуть у "шістку", то це буде гарним результатом. Для нагороди потрібна ще фортуна. Особ­ливо в біатлоні. Адже там є стрільба. Десь вітер не так подме – і все.

Думаю, на 90 відсотків можемо розраховувати на медаль у жіночій естафеті. З огляду на рівний та сильний склад нашої команди і не такий високий, як раніше, рівень конкуренції, ця гонка найменше підпадає під форс-мажор.

На початку 2014 року на етапах Кубка світу українські біатлоністки виступали не так успішно, як наприкінці 2013-го. Це турбує напередодні Олімпіади?

– У мене немає такого відчуття. Песимізм був би, якби ми посідали 50-ті, 70-ті місця. А позиція в районі 30-го, враховуючи, що триває підготовка до головного старту сезону, – цілком нормальна.

Минулий сезон показав, що наші дівчата вийшли на дуже гідний рівень. Нинішній підтверджує це. У Юлії Джими, наприклад, був перший особистий подіум Кубка світу. Не обійшлося без удачі. Але це логічний результат для спортсменки, яка в першій частині сезону лише в одній гонці опинилася за межами топ-15. Валентина Семеренко виграла гонку. Навіть одягла на певний час футболку лідера загального заліку Кубка світу. Фізично вона була готова перемогти на етапі й раніше. Але сестрам Семеренко, на відміну від Джими та Олени Підгрушної, не вистачало злості, нахабства, упевненості. Тепер ці риси є.

У жіночій збірній виокремлюються чотири спортсменки. Наскільки серйозною може бути проблема найближчого резерву, якщо хтось не зможе взяти участь в естафеті?

– Рівень українського жіночого біатлону виріс, кращі тягнуть за собою інших. Прогресує Наталя Бурдига. За Україну бігає колишня росіянка Марія Панфілова. Але, враховуючи її нинішню форму, я б узяла в Сочі когось із юніорок. Щоб "обкатати" їх із прицілом на наступні Ігри. Наприклад, Анастасію Меркушину. З другого боку, участь в Олімпіаді – це стрес. Невідомо, як Настя з ним би впоралася. Хоча дівчина вона стійка.

Минулосезонні успіхи наших біатлоністок пов'язували з білоруським тренером Володимиром Королькевичем. Зараз він працює зі збірною Росії. Втрата серйозна?

– Коли він пішов, сприйняла це як великий мінус. Але сезон показав: не так усе страшно. Королькевич не приходив на порожнє місце. Просто дав біатлоністкам певний поштовх. До того ж, його методику продовжують використовувати в нашій збірній.

Чи втратив жіночий біатлон із відходом німкені Магдалени Нойнер?

– Не пригадую такого низького рівня у жінок, як у нинішньому олімпійському циклі. Російська збірна слабка, німкені – також. Але не пов'язую це з рішенням Нойнер закінчити кар'єру. Просто покоління слабке.

Старт змагань у жінок – спринт, 9 лютого. У кого з наших найбільші шанси?

– Думаю, "вистрілити" може будь-хто з четвірки.

Успіх для українських біатлоністів – це місце в десятці?

– Так. Особливі сподівання на Сергія Семенова. Скоріше – в індивідуальній гонці. У спринті йому, напевне, не вистачить швидкості. Але якщо нашим жінкам, щоб потрапити в призери, треба просто виступити на своєму рівні, то чоловікам слід розраховувати на те, що група лідерів провалиться одночасно. Зрозуміло, що фаворити француз Фуркад, Свендсен і Бо з Норвегії.

Кілька років тому Сергій Седнєв виграв етап Кубка світу. Чому останнім часом його результати суттєво знизилися?

– Однозначно відповісти важко. Колись Сергій показував мені свій профільний – не життєвий – щоденник. Дуже акуратно, ретельно записував тренування, навантаження. Був період, коли тренери дозволяли не вести щоденник, а він все одно робив це. Дуже працьовитий, багато розмірковує, любить аналізувати. Можливо, аж занадто близько приймає все до серця. Вочевидь, це не йде на користь.

Чи імовірна "випадкова" медаль України в іншому виді спорту?

– Хіба що фристайл, де виступатиме Олександр Абраменко. Думаю, до 12 найкращих потрапить. До вісімки – напевне. А от до четвірки, яка і розігруватиме нагороди, – питання. Серед жінок, не виключаю, весь п'єдестал займуть китаянки. Серед чоловіків – можливі варіанти.

На Іграх-2006 могла здобути медаль лижниця Валентина Шевченко. Зараз їй 38, але на Олімпіаду броварчанка їде. Є надія на п'єдестал?

– Сподіваємось на дистанцію 30 кіломет­рів коньковим ходом. Шанси, щоправда, невеликі. Можливо, Валентині вдасться втекти від переслідувачок і вистачить здоров'я добігти до медалі. Бо якщо на вирішальний відрізок приїдуть чотири спортсменки, Шевченко буде четвертою. Вона – не "фінішер", змагатися у стрімкості з полькою Ковальчик та норвежкою Бьорген – нереально.

На січневому чемпіонаті Європи з фігурного катання українці провалилися. Чому?

– А що ви хотіли? У країні навіть ковзанок немає. Добре, якщо одиночниця Наталя ­Попова потрапить до п'ятнадцяти найкращих. У чоловіків Якову Годорожі це буде зробити складніше, бо там вища конкуренція.

На кого з українців слід звернути увагу на Іграх-2014, щоб сподіватися на їхній успішний виступ за чотири роки?

– 21-річний Віктор Пасічник змагатиметься у лижному двоборстві. Дуже додав у стрибках – на літніх етапах Гран-прі "літав" далі, ніж наші стрибуни. А в гонці Віктор був сильний і раніше.

Шестеро наших виступатимуть у санному спорті. Це – серйозне досягнення. По-перше, усі – молоді, по-друге, в країні ніде тренуватися. Є траса в Кременці на Тернопільщині, але вона скоріше для дітей, ніж для професійних спортсменів.

3 уродженців України виступатимуть на Олімпіаді під прапорами інших країни. Це фігуристки Тетяна Волосожар, Росія, та Олена Савченко, Німеччина, а також "росіянин" Володимир Григор'єв, який змагатиметься у шорт-треку. Всі вони претендуватимуть на медалі

Зараз ви читаєте новину «На 90 відсотків Україна здобуде медаль у жіночій біатлонній естафеті». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути