Четвер, 24 жовтня, 16.45
Лідер УДАРу 42-річний Віталій Кличко стає за парламентську трибуну. Він у червоному реглані з написом: "Україна – це Європа".
–?Звертаючи увагу на всі брудні махінації, які відбуваються в парламенті з текстами законів, до яких мають пряме відношення провладні депутати, я хочу заявити, що цим мене не залякати і не зупинити, – Кличко спідлоба оглядає присутніх і підвищує голос. – Аби покласти край усіляким домислам і спробам розправитися зі мною як із можливим кандидатом, хочу заявити: я балотуюся у президенти.
Опозиціонери аплодують. "Ударівці" підводяться, за кілька секунд знову сідають.
За 5 годин до цього 239 депутатів голосують за поправку до законопроекту: якщо людина має право жити в іншій країні і платить там податки, її вважають такою, що не живе в Україні. Таке нововведення запропонував нардеп від "Батьківщини" Ігор Бриченко. Кличко останні 13 років живе між Україною та Німеччиною
А в цей час:
У Хмельницькому працівники Державтоінспекції зупиняють маршрутку Mercedes Sprinter із вінницькими номерами.
–?Чого зупинили? Ми ж нічого не порушували, – водій 35-річний Олександр Шимко виходить із документами.
–?Якщо смуга відділена жовтою фарбою, тут має право їхати тільки громадський транспорт, – кажуть інспектори. – У вас є маршрутний лист?
–?Хлопці, ну який маршрутний лист? Я знайомих на ваш речовий ринок привіз, – виправдовується шофер. – Може, обійдемося без протоколу?
Дає 100 грн, сержант ховає їх у кишеню куртки, віддає права. Протягом наступної години Шимка ще двічі намагатимуться оштрафувати. Він відкупиться 100 та 200 грн. Потім усі 12 пасажирів молитимуться, щоб до кордону з Вінницькою областю не зустрівся патруль ДАІ. Але Mercedes знову зупинять.
–?Нема вже в мене грошей, усю дорогу ваші колеги доять, – не стримається Олександр.
Однак даїшники випишуть штраф на 420 грн.
Полтавець 34-річний Артем Срібний зриває утеплювачі з вікон двокімнатки, навстіж відчиняє вікна і двері. З паспортом вибігає на вулицю, глибоко вдихає.
–?Вернувся з роботи, від запаху газу ледь свідомість не втратив, – спирається на лаву. – Рукавом ніс затулив і прожогом кинувся на кухню, закрутив вентиль. У голові тільки й крутилося: "Аби не бахнуло".
Викликає газівника. За 3 год. той замінить трубу, яка подає паливо до плити.
–?Уранці за плиту впали сірники, я її трішки здвинув, щоб дістати коробку. І пошкодив герметичність.
15-річна Соломія Щерба чекає на маршрутку на зупинці біля Львівського університету ім. Франка. Громадським транспортом їхати боїться. 22 жовтня троє контролерів тролейбуса №?12 побили її. На руках та спині залишилися синці.
–?Донька не встигла закомпостувати квиток, – говорить батько 44-річний Руслан Щерба. – До неї підійшли контролери – жінка і двоє чоловіків без форми, не показали посвідчень. Почали вимагати грошей. У дитини було всього 8 гривень. Ті зупинили тролейбус, виштовхали її. Чоловіки скрутили руки, а жінка схопила за волосся. Почали кричати: "Не маєш грошей – проси в людей!" Соломія, плачучи, просила. Заплатила штраф і 2 години добиралася пішки додому.
3-річний Богдан Тарановський із Вінниці зробив свій перший крок. Хлопчик пройшов близько метра від стільця до материних рук.
–?Син народився хворим на церебральний параліч. Лікарі казали, що помре в перший рік, – розповідає 28-річна Вікторія Тарановська. – Чоловік пропонував залишити дитину в пологовому. Покинув нас, коли малому виповнився рік. Я масажую сина щодня по 16 годин, він кричить від болю, але я не відступаю. Перед тим, як став на ніжки, бачила сон, ніби до дитини підлітає хмаринка, бере його за ручки і тримає. Лікарі здивовані результатами.
Аби мати кошти на лікування сина, Вікторія продала мережу магазинів дитячого одягу.
29-річний Дмитро Назаренко з Полтави білими "Жигулями" везе до ветлікарні кота Кузю. Той лежить на передньому сидінні з простреленою задньою лапою, з якої тече кров. Усю дорогу нявчить, хоче сховатися під крісло. Дмитро притримує тварину рукою, закочує заляпаний кров'ю рукав светра.
–?Думаю, це сусід Колька кота підстрелив. Улітку купив собі пневматичну гвинтівку горобців відлякувати, щоб городину не клювали, – тисне на газ. – Але Кузя чим завадив?
Кота оперують понад 2 год. Витягують кулю, яка ушкодила кістку. Накладають 15 швів. Під час операції Кузя приходить до тями, лікарі роблять повторний наркоз. Операція обходиться у 380 грн.
Наші зеки залишаться в Україні
Голова фракції "регіоналів" Олександр Єфремов чи не вперше на моїй пам'яті пропонує зробити реально корисну справу – ухвалити закон, що дозволить в'язням, а отже і Тимошенко, лікуватися за кордоном. Скажу більше: саме на цьому слід зараз наполягати, безжально затикаючи роти всяким, хто вголос кричатиме щось на зразок: "Так усі українські зеки за кордон повтікають!" Можете бути певні: не повтікають.
Попри різні нюанси, які, напевне, мають місце, схильний вважати Юлію Володимирівну політв'язнем. Але хай там як, кримінальної відповідальності в Україні уникали та уникають значно серйозніші злочинці. Взяти ректора-хабарника Петра Мельника чи убивцю Віктора Лозінського. Один без усяких дозволів утік так далеко, що його ще довго шукатимуть, іншому термін і статтю покарання звели з "убивства" до "хуліганки". Вибіркове правосуддя, і ніяк інакше.
Щоб лікуватися за кордоном потрібні чималі гроші. Навряд чи вони є в усіх українських зеків. Окрім того, багато залежить від бажання приймаючої сторони. Навіщо Європі українські хулігани, а тим паче вбивці?
Андрій Кокотюха, письменник
Покращення для міліції не буде
Ніякого кадрового оновлення у МВС не може бути. Це, певно, міністрові Віталію Захарченку шафа на голову впала. Хіба, хочуть змінити "донецьких" на "донецьких".
До того ж, яке може бути підвищення окладів міліціонерам, якщо держказна порожня? Зараз навіть сформувати бюджет-2014 важко. Тому для таких реформ, про які говорить міністр МВС, немає жодних економічних передумов.
Нехай Захарченко візьме у Державній службі статистики звіт і побачить, що відбувається катастрофічний спад виробництва. Знижуються всі економічні показники, соціальні стандарти, фінанси в державі розбалансовані, золотовалютний запас дійшов до критичної межі. Люди не сподіваються на покращення.
Геннадій Москаль, народний депутат України
від "Батьківщини"
Що робили в міліції, судах і прокуратурі
Харківські міліціонери не побачили злочину у діях чоловіків, які 25 вересня розбили кувалдою меморіальну дошку Юрієві Шевельову. "Встановити осіб, які здійснювали демонтаж, а також можливих свідків і очевидців не вдалося", – каже Володимир Кишкін, начальник Дзержинського райвідділу міської міліції. Меморіальну дошку на честь мовознавця-славіста Юрія Шевельова повісили на початку вересня на фасаді будинку №?17 на вул. Сумській. 24 вересня міська рада скасувала дозвіл на це, й за кілька годин невідомі розтрощили пам'ятку.
Понад 40 тис. осіб допитали під час розслідування вбивства родини судді Фрунзенського райсуду Харкова – Володимира Трофімова. Чотирьох людей вирізали у грудні 2012 року, всі тіла обезголовили. Під час слідства провели майже 800 експертиз. Кримінальна справа налічує близько 500 томів.
Міліціонери Перечинського району Закарпаття спіймали трьох підлітків, які протягом двох місяців викрали сім легковиків і мотоцикл. Хлопці цупили машини із дворів багатоповерхівок, каталися, а коли закінчувався бензин – кидали на узбіччі або віддавали на "розбірку". Із салонів забирали барсетки, гроші, магнітофони, документи, флешки. Кожному із затриманих загрожує до восьми років в'язниці.
–?Коли б ти давав мені більше грошей, я ніколи цього не робив би, – сказав один школяр батькові.
Генеральна прокуратура України закрила кримінальне провадження стосовно колишнього міністра економіки Богдана Данилишина. За три з половиною роки слідчі не знайшли доказів причетності екс-урядовця до розкрадання бюджетних грошей. Під час слідства він виїхав до Чехії, де попросив політичного притулку.
Колишній оперуповноважений лінійного відділу міліції на станції "Одеса-Головна" вкрав автомобіль у відвідувача бази відпочинку. На очах у власника сів за кермо і поїхав. За кількасот метрів врізався в трубу та дерево.
53 листи надіслали Вікторові Януковичу з проханням помилувати екс-прем'єра Юлію Тимошенко, повідомляють у Адміністрації президента. Всього з початку року глава держави отримав 1584 клопотання про помилування
"Побудував дім з українських матеріалів. Підтримую вітчизняного виробника. Тільки вітчизняний виробник не підтримує мене – цегла, якою обкладено стіни будинку й огорожі, осипається на очах. Це мій біль. Якість цегли не відповідає стандартам – у будинку холодно взимку, а влітку – спекотно. Це завдає постійних клопотів дружині та донькам"
Арсеній Яценюк, лідер парламентської фракції "Батьківщина"
116 років має Катерина Козак із села Хотимир Тлумацького району Івано-Франківської області. Вона на рік і два місяці випередила японку Місао Окаву, яка у Книзі рекордів Гіннеса значиться як найстарша жителька планети
"Сьогодні не тільки держустанови чи силові органи мають можливість прослуховувати українців. Приватний капітал, олігархи – їхні структури більшою мірою контролюють одне одного і людей, ніж спецслужби"
Олександр Скіпальський, екс-заступник голови СБУ
Хмельничанин 5-річний Костянтин Садиков навчається в четвертому класі міської школи. Улюблений предмет – математика. Вивчає фізику, хімію й анатомію. Постійно читає, ігри з однолітками його не цікавлять.
Збільшити штраф за обман покупців має намір Верховна Рада. Зареєстрували законопроект. За відмову продавця повертати гроші за неякісний товар штраф становитиме до 850 грн, зараз – до 306 грн.
Міністерство внутрішніх справ відкрило розшукову базу даних. Будь-хто може отримати інформацію щодо пошуку осіб, які втратили пам'ять, зникли безвісти чи переховуються. А також про пошук викрадених машин, мобільних телефонів, культурних цінностей та зброї. Інформація постійно оновлюватиметься.
Під час обшуку офіса запорізького кримінального авторитета Євгена Анісімова, на прізвиська Анісім та Клоун, міліціонери знайшли 5 млн грн. Гроші лежали у сміттєвих мішках. На папірцях, доданих до стосів купюр, було від руки написано "Водоканал", "Підстава", "Тепломережа", "Маршрутки" і назви кількох приватних фірм. Анісімова арештували 21 жовтня у аеропорту "Бориспіль". За здирництво йому загрожує 12 років тюрми. Анісімова називають "смотрящим" у Запорізькій області.
Коментарі