90 відсотків шлюбів відбуваються за домовленостями
Серед міських жителів Індії зросла популярність американського сайта знайомств "Тіндер". Щодня користувачів стає більше на 1 відсоток. Сервіс дозволяє познайомитися й миттєво призначити побачення. Пропонує людей, які перебувають найближче до користувача. В Індії 90 відсотків шлюбів укладаються за домовленостями батьків. Засуджуються побачення до одруження чи наявність кількох статевих партнерів.
– Молоді індуси зустрічаються або мають інтрижки на одну ніч. Водночас не хочуть засмучувати батьків чи тих, з ким спілкуються. Вони погоджуються на шлюби за домовленостями, але водночас хочуть задовольнити сексуальні бажання. У цьому допомагає "Тіндер", – коментує письменник 40-річний Чатан Бхагат
Мані ПАХКАЛ, 45 років, кухарка, Мумбаї:
– Дискусії щодо існування подібних сайтів не вщухають. Переймаюся лише, щоб моя дитина не познайомилася там зі збоченцем. Якщо захоче піти на побачення, не заборонятиму.
Мене видали заміж 16-річною. Батьки домовилися, коли нам було по 9. Чоловік кульгає. З дитинства всі знали, що має хист до математики. Зараз він – головний економіст великої компанії. Нам пощастило, бо кохали одне одного й не уявляли, що можемо бути з іншими.
Старша донька вийшла заміж за японця. Молодша має чотири пропозиції від свах. Одну хочемо прийняти. Батьки того хлопця, як і ми, люблять традиційну індійську кухню, подорожують світом.
Налі РАНКАР, 39 років, сваха, Нью-Делі:
– Маю гарну репутацію. За 10 років дуже мало пар розлучилися. Якщо кажу, що життя не складеться – так і станеться. Зараз домовляємося про шлюб дітей власників мережі ресторанів і магазинів. Хочуть розширити бізнес. Наречена не дуже освічена. Нещодавно їй виповнилося 18. А жених навчався в Лондоні, знає чотири мови. Разом довго не проживуть.
Сайтів знайомств не люблю. Чоловік подруги втратив сексуальну силу. На такому сайті знайшла коханця. Що на ньому робити невинним дітям?
Якщо про шлюб домовляється досвідчена сваха, він буде рівним. Ніхто не каже, що уникнете помилок завдяки досвіду батьків. Та більшість криз можна оминути. Навіщо одружуватися дітям професорів і спортсменів? Хороші батьки шукають пару своїм дітям десь із 17. Тоді видно, якою людина буде в родині. Робота свахи нагадує професію детектива. Розпитую сусідів, підкуповую лікарів. Треба знати про випадки безпліддя, безумства чи агресії в родині. А також – про вади сватів у молодості.
Ендрю ТРАЙТ, 28 років, програміст, Нью-Делі:
– Працюю в індійському відділенні "Тіндер". Тут сайт розвивається найшвидше у світі. Пильную, щоб на сторінці не було порнографії чи відвертих світлин збоченців. Більшість доступних фотографій – дуже скромні.
Усі хлопці чекали, доки на сайті з'явиться анкета нашої секретарки. Вона багатьом подобається. Розумна, дотепна, гарна. Завжди має свіжі ідеї для роботи. Якось на дні народженні спитали, під яким іменем зареєструвалася. Відповіла, що три роки заручена. Чекають, доки обранець добудує будинок. Батьки домовилися, коли їм було по 16. Обоє навчалися в університеті.
Проти сайта висунули два позови за аморальність. Це смішно. Люди опираються тому, що змінюється ритм життя.
Роджі АБРАХАМ, 33 роки, ІТ-менеджер, Бангалор, Індія:
– Батьки підтримують шлюб за домовленостями. Більшість рідних та двоюрідних братів і сестер так одружилися. Ми – християни. Їх в Індії 2 відсотки. Це ускладнює пошук наречених.
У домовлених шлюбах чоловік і жінка разом навчаються жити та підлаштовуються одне під одного. Поступово виникає кохання. Хоча знаю чимало випадків, коли цього не відбувалося. Те саме можна сказати про людей, які взяли шлюб з любові, але згодом їхні почуття згасають, і вони стають нещасливими.
Зараз батьки не змушують дітей одружуватися, як робили раніше. Радяться з ними. Навіть більше, останнє слово – за дітьми. Крім того, дедалі більше шлюби схожі на рівноправне партнерство. Раніше домінували чоловіки.
Колись розлучення було неприпустиме. Попри погані стосунки, люди все одно мали жити разом. Зараз серед друзів мала пару, що розлучилися, бо чоловікові й дружині було некомфортно разом.
Категорії, за якими відбирають наречених
Релігія. Зазвичай домовлені шлюби укладають між представниками однієї релігії. В Індії сповідують шість основних.
Каста й культура. Надають перевагу людині із своєї касти. Вивчають родовід і традиції родини. Шукають пару з тих сімей, що мають подібні культурні й гастрономічні уподобання.
Гороскоп. За розташуванням зірок при народженні визначають, наскільки потенційний шлюб буде щасливим.
Професія та статус. Професію, статки й соціальний статус партнера також беруть до уваги.
Фізичний стан оцінюють переважно в потенційних дружин.
Коментарі