11-16 серпня, Угорщина
Виступ українського гурту "Антитіла"
13 серпня
"АнтитілА" у голосуванні слухачів за право представити Україну на фестивалі Sziget випередили гурти "Крихітка", "С.К.А.Й", "Тартак" і Gouache. Разом з ними за рішенням журі також виступатимуть гурти "Рада" й DVS
Тарас ТОПОЛЯ, 23 роки, лідер гурту "АнтитілА"
Пісню "Рожеві діви" про лесбійське кохання написав на основі власних пережитих емоцій. Дівчина була старшою на 2 роки, мені тоді вже 20 точно було. Познайомилися в Києві, у компанії друзів. Є дівчата, які люблять побавитися в бісексуальнісь, але це не той випадок. Із того трикутника нічого не вийшло, перемогла одностатева любов. Я залишився третім зайвим. Не парюся, живу далі. Кліп зняли. На 80 відсотків наші пісні - це мої емоції. Усі свої пісні про кохання писав у момент любовної ейфорії. Довше трьох місяців стосунки не тривали. Я - Близнюк, дуже мінливий. Не люблю жінок фатальних, це вампіризм. Люблю доброту.
На Sziget'і виконаємо 13 пісень. Це будуть найважчі наші композиції, бо виступаємо на рок-сцені, причому того дня ми - хедлайнери. Люди точно не чекатимуть чогось легенького. Англійською заспіваємо п'ять-шість пісень, я перекладу тексти.
Слава - інструмент, що дозволяє максимально більшій кількості людей зробити приємне твоєю музикою. Слава без бажання зробити людині приємне - це пап'є-маше, оболонка без середини.
Намагаємося поєднувати українську мелодику з європейським саундом. Українську - не в плані "гоцок", а душевну мелодику. Європейська музика- така, де ніколи не потрібно шукати надважких шляхів. У колективній гітарній музиці все має бути якнайпростіше, але якомога доцільніше. Послухайте Coldplay, U2, Radiohead - там усе влучно, якісно, органічно, немає наворочених гітарних соло. У нас гітаристи не морочать голову, як органічно влити свою партію у весь саунд. Дивіться, який я крутий - можу грати дві сотні нот за хвилину, 500 нот за хвилину. Називаю таких музикантів спортсменами. Але треба розуміти, що ти в першу чергу артист, а не спортсмен.
Маю в телефоні п'ять-шість номерів, із яких можуть подзвонити вночі й сказати: "Привіт! Як справи?". То самі дівчата, не думаю що старші за 16. Вони в мене названі фан1, фан2, фан3. Таких небагато. Ми не якісь там сексапільні хлопчики, на яких дівчатка вішаються. Наша музика розрахована на освічених людей, які здатні метафору з тексту вихопити.
Писав у тролейбусах, доки не купив першу машину. Любив писати й у метро, й у трамваях. Там півгодини нічим не займаєшся - їдеш, думаєш, шукаєш рими. Половину першого альбому створив у транспорті. Не хотів би своїми текстами нести бруд у вуха.
Не слухаю своєї музики. Хіба новий трек потрібно часом 20-30 разів прослухати, щоб підправити. У машині навіть немає свого диску.
Кинули пити й курити на цілий рік, заклалися. Відчув, як тонус підвищився. Хлопці інколи можуть випити пива чи коньячку. На решту в нас жорстке табу, принаймні в поїздках і у робочий час. Про траву взагалі нема мови.
Я - суворий лідер у робочих питаннях. Але лідерство не в тому, що ти - перший і вищий за всіх. На мені лежить найбільше обов'язків і найбільша відповідальність. Характери учасників гурту - як коліщата в годиннику, треба щоб вони притерлися й працювали злагоджено. Ніколи не сварилися в побутових питаннях. Лише робочі конфлікти - через аранжування чи концерти. Коли на репетиції нічого взагалі не хочеться, повторюємо попередній матеріал. Але грати треба.
Починаю день о другій пополудні. Я - сова. Лягаю о другій-третій ночі. Не можу перелаштуватися. Рокери не сплять ночами, але сплять днями. Усе одно сплять, нікуди від того не дінешся.
Коментарі