Понеділок, 04 січня 2010 15:02

Базельських євреїв спалили живцем

Автор: малюнок: www.gutenberg.org
  Під час епідемії чуми євреїв живцем спалюють у німецькому місті Кельні,  малюнок XV століття
Під час епідемії чуми євреїв живцем спалюють у німецькому місті Кельні, малюнок XV століття
9 січня 1349 року жителі швейцарського міста Базеля спалили живцем у їхніх домівках близько 700 місцевих євреїв. Їх звинуватили в поширенні чуми, що за попередній рік викосила півміста. Епідемія лютувала в Західній Європі з осені 1347-го. Серед юдеїв смертність від чуми була значно меншою - бо релігія зобов"язувала їх частіше митися. Та в атмосфері масового психозу цього було досить, аби їх зробити винними в поширенні епідемії. Нібито євреї підсипали отруту в колодязі й під пороги будинків християн. Погроми набрали особливого розмаху після того, як двоє євреїв під тортурами зізналися, що готували чумне зілля з висушених павуків, плазунів, перемішаних із серцями і м"ясом християн. Сотні гінців рознесли новину по західноєвропейських містах. В Аугсбурзі, Мюнхені та Майнці євреїв винищили до ноги. Не допомогли навіть папські булли на їх захист.

У Страсбурзі - нинішній резиденції Ради Європи - у День святого Валентина на єврейському кладовищі живцем спалили 2 тис. людей, а їхнє майно поділили між собою. Серед юдеїв було багато лихварів, тож перед розправою над ними знищували боргові документи. Тільки впродовж року в Західній Європі спустошили близько трьох сотень єврейських ґетто. Погроми закінчилися 1351-го, коли чума відступила - так само швидко, як і поширилася.

Зараз ви читаєте новину «Базельських євреїв спалили живцем». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 559
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути