"Сови" мають більш високий ризик передчасної смерті, ніж "жайворонки".
Це з'ясували британські вчені з Університету Суррея, пише "Сегодня".
У дослідженні науковців взяли участь 433 тис. осіб. Їх вік від 38 до 73 років. Піддослідних розділили на 4 хронотипи: ранковий, помірний ранковий, вечірній і помірний вечірній. За станом здоров'я добровольців стежили 6,5 років.
Люди, як лягали пізно спати, мали вищий ризик передчасної смерті. У них на 10% частіше виникали серцево-судинні захворювання, ніж у "жайворонків"."Сови" також частіше хворіли на діабет, психологічними і нервовими розладами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як заохотити до роботи жайворонка та сову
Якщо науковці доведуть, що хронотип людини визначається генетично, то для "сов" необхідно змінити щоденний розпорядок. Зокрема, початок робочого дня. У людей, які рано прокидаються і пізно лягають, порушується біологічний годинник. Через це вони більш схильні до стресів і збоїв у добовому ритмі.
Вночі "жайворонки" швидше справляються з виконанням завдань на увагу. При цьому вони роблять багато помилок. У "сов" точність виконання завдань вища, але на роботу вони витрачають більше часу. Такі результати дослідження нічної активності "сов" та "жайворонків" американських вчених.
Коментарі