Астрономи відкрили планету KOI-5Ab у сузір'ї Лебедя, розташовану в системі з 3 зірок, схожих на Сонце. Учені сподіваються з'ясувати, чим планети в багатозіркових системах відрізняються від тих, що обертаються навколо однієї зірки.
Уперше об'єкт KOI-5Ab виявили 10 років тому за допомогою космічної обсерваторії "Кеплер", але через складнощі дослідження почали працювати над підтвердженням інших екзопланет, пише Science Alert.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У NASA показали відео майбутнього приземлення марсохода
Підтвердили 4331 екзопланету, але більшість із них існує в однозіркових системах. До багатозіркових належать менш як 10% відкритих екзопланет.
2018-го орбітальну станцію "Кеплер" замінили телескопом TESS і вирішили відновити дослідження системи KOI-5. Учені з'ясували, що екзопланета, імовірно, є газовим гігантом, маса якого усемеро більша від маси Землі й становить половину маси Сатурна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корабель Ілона Маска успішно повернувся на Землю
KOI-5Ab робить повний оберт навколо свого "Сонця" KOI-5A за 5 діб. Зорі в складі системи обертаються одна навколо одної за 30 років. 3-тя зірка, KOI-5C, розташована далі від інших, тому обертається навколо них за 400 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телескоп сфотографував екзопланету рекордної величини
На початку 2021-го марсохід NASA Curiosity відзначив 3 тис. місцевих діб успішної роботи на Марсі. Ровер не припиняє надсилати з планети фотографії. Марсохід продовжує підійматися на гору Шарп, яку досліджує з 2014 року.
Коментарі